• the language switcher

Your search results

تحصیل در مدارس انگلستان

در کشور انگلستان کودکان از سن پنج سالگی وارد مدرسه می‌شوند. در انگلستان مدارس به دو گروه دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. برای دانش آموزان بین المللی که تابع کشورهای دیگر هستند تنها مجاز به تحصیل در مدارس خصوصی می باشد. نظام آموزش و پرورش در انگلستان از سطح بسیار بالایی برخوردار است و کودکان در سنین پایین تر از کشور های دیگه، وارد مدرسه می‌شوند. و همینطور در این کشور برای کودکان بین پنج سال تا سن ۱۶ سال تحصیل اجباری می باشد. هزینه تحصیل در مدارس خصوصی انگلستان حدود ۲۰ الی ۴۰ هزار پوند در سال خواهد بود. مقطع ابتدایی از سن ۵ تا ۱۱ سالگی است که دانش آموزان خواندن و نوشتن ریاضیات و علوم پایه را یاد میگیرند.
از سنین ۱۱ تا ۱۶ سالگی دانش‌آموزان دوره‌های Foundation یا A-Level را می‌آموزند که در این دوره دانش آموزان، زبان انگلیسی، یکی از زبان های خارجی، ریاضیات علوم انسانی ،هنر و علوم تجربی را خواهند آموخت و بعد از به سرانجام رساندن این دوره دانش آموزان می توانند وارد مقطع دانشگاه بشوند دانش آموزانی که علاقه به رشته های پزشکی و حقوق دارند باید دوره یکساله A-Level بگذرانند که از سطح علمی بالاتری است و دانش آموزانی که قصد تحصیل در سطح علمی پایین تری را دارند باید دوره دوساله Foundation را بگذرانند.

سیستم آموزش و پرورش مدارس در انگلستان :

 

نظام آموزش و پرورش مدارس انگلستان به چهار بخش تقسیم می شود. Primary education یا همان آموزش ابتدایی، بین سنین ۵ سالگی تا ۱۱ سالگی است. Secondary Education برای دانش آموزان 11 ساله تا 16 ساله می باشد، که در دو سطح سه و چهار تدریس می شود. پس از به پایان رساندن دوران دانش‌آموزان وارد دوره های FOUDATION یا A_LEVEL می‌شوند. Further education دوره آموزش تکمیلی است برای دانش آموزان بین سنین ۱۶ تا ۱۸ سال که علاقه به ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند. در این دوره دانش آموزان وارد دوره های FOUNDATION یا A_LEVEL ، GNVQ’S ، BTEC و دوره های مشابه می شوند که خود را برای ورود به دانشگاه آماده کنند.
لازم به ذکر است که بدانید در مدارس انگلستان، تحصیل بین ۱۵ تا ۱۶ سالگی اجباری است و بعد از آن اگر کسی علاقه به ادامه تحصیل در دانشگاه را داشته باشد باید وارد دوره تحصیلات تکمیلی شوند تا آمادگی ورود به دانشگاه را به دست بیاورند.

شرایط اخذ پذیرش از مدرسه های انگلستان:

 

برای گرفتن پذیرش از مدرسه انگلستان باید موارد زیر را داشته باشید
۱- باید فرم ثبت نام و تکمیل آن را در اختیار داشته باشید
۲- پس از تکمیل فرم ثبت نام ه‌ای از سوی مدرسه ارسال می‌شود که شامل لیست مدارک مورد نیاز به همراه هزینه های تحصیل می باشد
۳ – امضا نامه و ارائه دادن مدارک و ریز نمرات سال های قبل تحصیلی
۴ – واریز کردن شهریه تحصیلی بر طبق توافقی که با مدرسه صورت گرفته می شود که این می‌تواند شامل کل شهریه و یا بخشی از آن باشد در صورتی که شهریه کامل واریز نشود باید مابقی آن به حساب بانکی شخص واریز شود و هنگام گرفتن پروسه ویزا آن را نشان دهند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای برای تحصیل در انگلستان در مقطع دبستان:

دانشجویان جهت درخواست برای این نوع از ویزا باید کمتر از 17 سال داشته باشند. در ادامه مدارک اصلی را ذکر می نماییم:
1_ ارائه نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر
2_ ارائه مدارک تحصیلی سال های قبل
3_ ارائه ریز نمرات سال های گذشته
4_ ارائه تمکن مالی 28 روزه
5_ ارائه مدارک شناسایی شخص متقاضی

اگر شخص درخواست کننده برای ویزای child tier 4 اقدام کند می‌تواند از حساب بانکی به نام والدین خود استفاده کنند اما اگر شخص درخواست کننده برای ویزای tier 4 general باشد باید برای نشان دادن تمکن مالی از حساب بانکی به نام خود استفاده کند و در صورت استفاده از حساب بانکی به نام والدین خود باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهد:

  • گواهی فرزندخواندگی
  • شناسنامه و مدارک هویتی
  • یک سند دادگاهی که در آن نام سرپرستان قید شده باشد
  • نامه ای دال بر رضایت والدین (سرپرست) برای استفاده از این پول

تحصیل در مقطع ابتدایی در انگلستان:

 

تحصیل در مدارس انگلستان به دو بخش ابتدایی و متوسطه تقسیم می شود که دانش آموزان در مقطع ابتدایی بین سن ۵ سال تا ۱۱ سال هستند و پس از اتمام این مقطع این افراد، شروع به تحصیل در دوره متوسطه می کنند که از سن ۱۱ تا ۱۶ سالگی می باشد. در دوره متوسطه دانش آموزان از سن ۱۱ تا ۱۴ سالگی دروسی مثل ریاضی موسیقی علوم تجربی و زبان انگلیسی را می آموزند و پس از ۱۴ سالگی وارد دوره ی (General Certificate of Secondary Education ( GCSE میشوند لازم به ذکر است که از سن ۵ سالگی تا ۱۶ سالگی تحصیل در انگلستان به صورت اجباری می باشد و بعد از سن ۱۶ سالگی متقاضیان پس از دریافت مدرک GCSE می توانند وارد بازار کار شوند و یا به تحصیلات آکادمیک خود در کالج و دانشگاه ادامه دهند.

تدریس در دبیرستان های انگلستان:

 

در مدارس و دبیرستان های انگلستان موضوعات مختلفی تدریس می شود، از قبیل دروس علوم انسانی، علوم اجتماعی, علوم هنری و علوم پایه که برای دوره GCSE می باشد و همینطور هر دانش آموز می تواند چندین درس به صورت انتخابی بر حسب علاقه خود داشته باشد.
دروسی که در دوره‌های A_LEVEL و FOUNDATION آموزش داده می‌شود که مرتبط با رشته‌ای است که آن دانش آموز، می خواهد در دانشگاه تحصیل کند. برای مثال دوره A_LEVEL معمولاً برای افرادی است که می خواهند در رشته های پزشکی و تحصیل کنند که این دروس شامل زیست شیمی و ریاضی و غیره تدریس میشود.

تحصیل در دوره های PRE-GCSE و GCSE در انگلستان:

 

دوره های GCSE در بخش متوسطه به طول ۲ سال تدریس می‌شوند، که آخرین مقطع سال های تحصیل اجباری در انگلستان می باشد. در سن ۱۴ سالگی دانش آموزان می توانند وارد این دوره ها بشوند. اکثر دروس در این دوره ها در زمینه ریاضیات، علوم تجربی ، زبان انگلیسی تدریس می شود و همینطور دانش آموزان می توانند ۴ یا ۵ دروس دگر به عنوان واحد های تکمیلی آموزشی در اختیار بگیرند، از قبیل بیزینس، زبان فرانسوی و آلمانی، طراحی و تکنولوژی، موسیقی و بسیاری از موارد دیگر که در مدرسه مقصد ارائه می شود. دانش آموزان در دوره های PRE-GCSE مهارت های لازم را برای جهت ورود به دوره های GCSE به دست می آورند . علاوه بر این، دانش آموزانی که معدل بالایی ندارند و یا سطح زبان پایینی برخوردار هستند باید در این دوره ها شرکت کنند تا آمادگی لازم را به دست بیاورند تا بتوانند وارد دوره شوند.

تحصیل در دوره های foundation و A-level در انگلستان:

 

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاههای انگلستان را دارند باید مدرک دوره های foundation یا A-level را داشته باشند. این دوره ها برای به دست آوردن مهارت های لازم قبل از ورود به دانشگاه، طراحی شده اند، و هر کدام شرایط خاص خود را دارند. دوره های foundation برای دانش آموزانی است که علاقه تحصیل در دانشگاه های برتر انگلستان یا رشته های پزشکی و حقوق را دارند. البته برخی از دانشگاه های انگلستان با داشتن مدرک foundation این امکان وجود دارد که متقاضیان بتوانند در رشته های پزشکی به تحصیلات خود ادامه دهند. به طور کلی دوره foundation بسیار آسان تر از دوره A-level است.
دوره A-level مختص دانش آموزان برتر با کسب نمرات بسیار عالی در تمامی مقاطع تحصیل خود به خصوص در دوره دو ساله GCSE است. پس از گذراندن این دوره متقاضیان می توانند وارد بهترین دانشگاه ها مانند آکسفورد و کمبریج شوند و همینطور می توانند دررشته های پزشکی و حقوق ادامه تحصیل خود را بدهند.
لازم به ذکر است متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع مدارس یا کالج ها در انگلستان را دارند، نیازی به ارائه مدرک زبان وجود ندارد. اما بهتر است که از سطح زبان بالایی برخوردار باشند. در صورت نداشتن سطح زبان بالا، می توانند در دوره های english language preparation شرکت نمایند.

تحصیل در کالج فرم ششم در انگلستان:

 

تحصیل در کالج در انگلستان تحصیلات تکمیلی دبیرستان است بین سنین ۱۴ سال تا ۱۹ سال می باشد، که دانش آموزان آمادگی ورود به دانشگاه را به دست می‌آورد. در این کالج ها دانش آموزان می‌توانند مهارت های لازم برای پایان رساندنGCSE ، A_LEVEL و FOUNDATION به دست بیاورند. دوره GCSE برای دانش آموزان بین ۱۴ تا ۱۶ سال برگزار می شود و افراد ۱۶ سال به بالا می توانند دورههای A-Level یا Foundation وارد بشوند.
حداقل شرایط سنی به دوره های A_LEVEL و FOUNDATION ۱۶ سال است و حداکثر تا ۱۹ سال. FOUNDATION دوره یکساله و A-Level دوره های ۲ ساله می باشد. دانش آموزانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های برتر انگلستان را دارند از جمله دانشگاه کمبریج آکسفورد باید حتماً یکی از این مدارک را در اختیار داشته باشند و همچنین آن ها می‌توانند، برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های سایر کشورهای دیگر مثل کانادا، استرالیا و آمریکا وغیره به راحتی اقدام کنند. دانش آموزانی که علاقه به رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی در دانشگاه های انگلستان را دارند باید دوره A-Level را گذرانده باشند.

تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در مقطع دبیرستان در انگلستان:

 

داشتن مدرک دیپلم از دبیرستان های انگلستان یکی از معتبرترین مدرک هایی است که توسط اکثر دانشگاههای دنیا، مورد قبول است و حتی کارفرمایان بسیاری تمایل استخدام این افراد را دارند. بهتر است بدانید که تحصیلات عالی در کشورهای خارجی، مخصوصاً در انگلستان یک جهش بسیار بزرگ برای فرزندان شما است که آنها می توانند، در آینده در بهترین دانشگاه های دنیا، تحصیلات خود را ادامه دهند و از فرصت شغلی بسیار بالایی برخوردار باشند. دبیرستان های انگلستان دارای تجهیزات و امکانات بسیار بالایی برای یادگیری هستند که این باعث می شود، فرزندان شما علاقه بیشتری به مطالعه و تحصیل پیدا کنند. دانش آموزان می توانند استعداد ها و علاقه خودشان را در زمینه های مختلف پیدا کنند. برای مثال اگر کسی علاقه به هنر دارند، می توانند در رشته‌های هنری ثبت نام کنند، مثل موسیقی، نقاشی، بازیگری و دیگر شاخه های هنری و یا اگر در زمینه ورزشی علاقه دارند می توانند در رشته هایی مثل قایقرانی، سوارکاری، گلف و یا هر ورزش دیگری شرکت کنند. هزینه تحصیل در مقطع دبیرستان های شبانه روزی و خصوصی از ۲۵ تا ۴۸ هزار پوند در سال میباشد، که این هزینه ها شامل خوابگاه و وعده‌های غذایی و یا امکانات ورزشی میباشد، البته شما با گرفتن پذیرش از این مدارس از طریق ملکا گرم می توانید تخفیف ویژه از مدارس این کشور بگیرید.

یکی از دغدغه های والدین برای فرستادن فرزندانشان در کشورهای خارجی این است که فرزندشان نتوانند در محیط بیگانه و به دور از والدین و بدون هیچ گونه کمکی زندگی کنند. یکی از ویژگی‌های بارز و خوب مدارس انگلستان این است است که فرزندان شما تحت نظارت ۲۴ ساعته معلمان و کارکنان آموزش دیده هستند و در محیطی با امنیت و رفاه بسیار بالایی، به دور ازهیچ گونه نگرانی زندگی خواهند کرد. به غیر از زندگی در خوابگاه های مدارس، دانش آموزان می توانند در کنار خانواده های میزبان زندگی کنند، که دولت انگلستان این خانواده ها را مورد تایید واقع دانسته است و دانش آموزان می توانند از این فضای گرم و امن برای تحصیل خود استفاده کنند.

تقویم آموزشی مدارس در انگلستان :

تحصیل در مدارس انگلستان از سپتامبر شروع می شود و تا جولای ادامه دارد. در بعضی از مدارس امکان پذیرش در ماه ژانویه و آوریل وجود دارد تعطیلات در مدارس انگلستان حین دوران تحصیل:

  • دو هفته تعطیلات به مناسبت کریسمس
  • دو هفته تعطیلات به مناسبت عید پاک
  • یک هفته تعطیلات در فوریه
  • یک هفته تعطیلات در اکتبر

هزینه تحصیل مدارس و زندگی در انگلستان:

 

مدارس در انگلستان و دو صورت دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که هزینه در مدارس دولتی سالیانه بین ۷ هزار تا ۸ هزار پوند است و در مدارس خصوصی با هزینه خوابگاه و اسکان، سالیانه بین ۳۵ هزار تا ۵۰ هزار پوند می باشد. دانش آموزانی که قصد تحصیل در مدارس کشور انگلستان را دارند، باید در نظر داشته باشند که این هزینه ها بر اساس امکاناتی که هر مدرسه ارائه می دهد متغیر است.
GCSE : سالیانه 20 الی 25 هزار پوند (تحصیل و زندگی)
Foundation : سالیانه 16 الی 22 هزار پوند (تحصیل و زندگی) A_level : سالیانه 22 الی 28 هزار پوند (تحصیل و زندگی)

یکی از مزیت‌های پذیرش از کالج های خصوصی در انگلستان این است که هزینه اسکان و وعده های غذایی روزانه را شامل می شود، این در صورتی است که اکثر هزینه های اصلی زندگی یک دانش آموز را پوشش می دهند.

لازم به ذکر است که برای گرفتن ویزای تحصیلی در مقطع دبیرستان معمولاً بر اساس ثبت نام در مدارس خصوصی و شبانه روزی ویزا صادر می‌گردد، و در صورت ثبت نام درمدارس دولتی که شهریه پایین تری را دارند، گرفتن ویزای تحصیلی با ریسک بالاتری مواجه میباشد.

بورسیه تحصیلی در مدارس انگلستان:

 

کشور انگلستان به دانش آموزانی که از نظر مالی کم توان هستند، بورسیه تحصیلی می دهد. از قبیل وام های مناسب و کمک هزینه های تحصیلی که این باعث می شود دانش آموزان در حین تحصیل با مشکل مالی مواجه نشوند. بورسیه ها با مبالغ متفاوتی انجام می شود، که بین ۵ هزار تا ۷ هزار پوند متغیر است. البته شرایط بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی در مقطع دبیرستان بر اساس رزومه تحصیلی آنان می باشد، برای مثال دانش آموزانی که معدل بالا داشته باشند و دارای مدرک زبان آیلتس باشند، می‌توانند از کالج یا دبیرستان مقصد که می خواهند تحصیل کنند، از پرداخت شهریه خود تخفیفاتی دریافت کنند. اما به صورت کلی بورسیه تحصیلی رایگان در مقطع دبیرستان برای دانش آموزان بین المللی وجود ندارد و همینطور دانش آموزان برای گرفتن ویزای تحصیلی، باید اثبات تمکن مالی داشته باشند که شامل پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی می باشد.

شرایط ورود به دانشگاه پس از اتمام دبیرستان در انگلستان:

 

تحصیل در مقطع دبیرستان در کشور انگلستان فرصت بسیار ایده آلیست، که هر فرد به دست می آورد تا بتواند به بهترین دانشگاه های دنیا وارد شود و تحصیل خود را در آنجا ادامه دهد. فارغ التحصیل شدن و دریافت دیپلم از کشور انگلستان در تمام کشورهای دنیا مورد تایید است. برای ورود به دانشگاه ها دانش آموزان باید دوره‌هایA-LEVEL یا FOUNDATION را بگذرانند. برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی را دارند باید دوره A LEVEL را بگذرانند و برای ورود به سایر رشته های دیگر دانش آموزان می توانند دوره FOUNDATION که آسان تر است را بگذراند. متقاضیان رشته پزشکی و دندانپزشکی باید در آزمون ورودی شرکت کنند و در صورت قبولی میتوانند مشغول به تحصیل شوند . دانش آموزانی که مدرک A_LEVEL را دارند می توانند بدون آزمون ورودی در رشته های پزشکی در سایر کشورهای اروپایی ادامه تحصیل دهند.

 

Compare Listings