• the language switcher

Your search results

سوالات متداول

هزینه زندگی در قبرس شمالی بر اساس میزان درآمد کمتر از هزینه زندگی در قبرس جنوبی می باشد. هر فرد در قبرس شمالی به طور میانگین ۴۵۰۰ لیر در آمد دارد و بین ۲۰۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر در ماه هزینه زندگی دارد ( برای دو نفر) در صورتی که در قبرس جنوبی هر فرد به میزان ۹۰۰ یورو در آمد دارد و برای یک خانواده دو نفره باید  1000 تا 1500 یورو  هزینه زندگی کند.

 واحد پول رسمی قبرس شمالی لیر ترکیه می باشد اما تمام خرید و فروش ماشین و ملک به پوند انگلستان انجام میشود. در این صورت بهترین مکان برای سرمایه گذاری به شمار می رود.

قیمت ملک در هر منطقه و شهری متفاوت است. به طور میانگین قیمت هر مترمربع در شهرهای قبرس جنوبی ۴۵۰۰ یورو می باشد و در  شهرهای قبرس شمالی ۱۱۰۰ یورو. و  همین طور در قسمت قبرس شمالی بیشتر خانه برای فروش خانه های لوکس و نوساز می باشد که از امکانات بسیار بالایی برخوردار هستند در صورتی که در  قبرس جنوبی بیشتر ملک ها برای فروش قدیمی میباشند.

رکود اقتصادی در قسمت جنوبی بسیار زیاد میباشد برای اینکه این قسمت وابسطه به یونان و اتحادیه اروپا می باشد، و همان طور که میدانید این روزها کشور های اروپایی از فشار های اقتصادی رنج میبرند.

از نظر امنیتی هم قبرس شمالی امنیت بسیار بالا تری دارد و یکی از امن ترین نقاط دنیاست.

شهر لفکوشا، شهر فاماگوستا ، شهر ماراش، شهر گیرنه، منطقه اسکله،شهر کارپاز، منطقه گوزلیورت و  شهر لفکه از مهمترین شهرهای قبرس شمالی هستند. برای اطلاعات بیشتر به این مقاله مراجعه کنید.

بله. کسانی که مالک ملک در قبرس شمالی هستند میتوانند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تغییر دهند. برای اقدام اقامت دائم شرایطی وجود دارد که در زیر شرح داده شده است:

 •  در صورتی که سرمایه گذاری در بخش ملک در طول این 10 سال وجود داشته باشد.
 • در صورتی که  هر فرد متقاضی در کشور قبرس شمالی سوء سابقه نداشته باشد.
 • در صورتی که هر فرد متقاضی مالیات های خود را در طول 10 سال پرداخت کرده باشد
 • در صورتی که  هر فرد متقاضی به دولت نشان بدهد که منابع مالی لازم را برای زندگی در قبرس شمالی در اختیار دارد. این منابع می تواند از طریق کار در قبرس شمالی باشد. یا میتواند سپرده های ارزی فرد در قبرس شمالی باشد.
 • اخذ اقامت
 • سرمایه گذاری (خرید و فروش) به پوند انگلستان
 • رشد سرمایه گذاری سالیانه بین 10 تا 40 درصد
 • امکان اجاره ملک به پوند انگلستان
 • تسریع در اخذ ویزای کشورهای اروپایی و آمریکایی

شروع قیمت واحدها برای خرید در قبرس شمالی بسیار معقول میباشد که از 40 هزار پوند شروع میشود.

بله، شما از طریق سرمایه گذاری، اقامت برای خود و خانواده خود را بگیرید. و همین طور تنها با پرداخت ۳۰درصد مبلغ ملک میتوانید در این کشور اقامت خود را بگیرید.

 • اخذ اقامت
 • سرمایه گذاری (خرید و فروش) به پوند انگلستان
 • رشد سرمایه گذاری سالیانه بین 10 تا 40 درصد
 • امکان اجاره ملک به پوند انگلستان
 • تسریع در اخذ ویزای کشورهای اروپایی و آمریکایی

شروع قیمت واحدها برای خرید در قبرس شمالی بسیار معقول میباشد که از 40 هزار پوند شروع میشود.

در کشور قبرس در زمینه های مختلفی کار وجود دارد از جمله مدیریتی، گردشگری و هتل داری و غیره. اما معیار اصلی کار پیدا کردن دانستن دانش زبان می باشد. اگر شما زبان ترکی خوبی داشته باشید  به راحتی می توانید در هر  زمینه ای کار پیدا کنید.

در قبرس شمالی شهرهایی با سواحل زیبا وجود دارند، و همین طور کلیساهای تاریخی متعدد، شهرهایی که در بین کوهستان و دریا واقع شده اند، شهرهایی که پر از باغ های میوه باعث شده است  قبرس شمالی مورد پسند گردشگران زیادی از سراسر دنیا شود.

زبان رسمی قبرس شمالی، ترکی استانبولی است که به دلیل اشتراکات واژه ای بسیار زیاد به زبان فارسی، برای ایرانیان یادگیری آن بسیار آسان است.  اگر کسی  بخواهد این زبان را یاد بگیرد در حدود ۶ ماه به صورت فشرده می تواند به این زبان تسلط پیدا کند.

بله، خوشبختانه در دانشگاه های قبرس این امکان وجود دارد که بین ۵۰ تا ۷۵ درصد بنا به شرایط و دانشجو، بورس تحصیلی تعلق بگیرد.

بله، دانشجویان در حین  تحصیل مجوز ۲۰ تا ۲۵ ساعت کار درهفته را دارند. از جمله کارهایی که می توانند انجام دهند این است که در محیط دانشگاهی ( مثل آزمایشگاه ها، کتابخانه،  بخش های فرهنگی و اداری، بخش کامپیوتر و  مراکز ورزشی) یا در مراکز گردشگری از قبیل هتل ها ، کافه ها و رستوران ها مشغول به کار شوند.

اجاره کردن خانه در قبرس ارزان تر از خوابگاه ها است مخصوصا برای افراد متاهل و با خانواده. اما برای دانشجویان  در سنین پایین، سکونت در خوابگاه ها بهترین گزینه است. و همین طور در خوابگاه ها، هزینه های برق و آب مجانی است و دانشجویان نگران این مسئله نیستند.   

خیر. برای تحصیل در قبرس نیازی به مدرک زبان نیست و دانشجویان می توانند در آزمون ورودی دانشگاه منتخب شرکت کرده و با توجه به نتیجه آزمون، دوره زبان را در کشور قبرس بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند.

هزینه زندگی و تحصیل در کشور قبرس نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی مقرون به صرفه تر می باشد و تحصیل در قبرس این امکان را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا با گذشت چند ترم از تحصیل شان در دانشگاه ها، به کشورهای پیشرفته دیگر مهاجرت کنند.

لیسبون پایتخت پرتغال و بزرگ ترین شهر این کشور است. اوپورتو دومین شهر بزرگ پرتغال است.

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به پرتغال بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای کار پرتغال، تحصیل در دانشگاه های پرتغال و سرمایه گذاری و خرید ملک در پرتغال از بهترین راه های مهاجرت به پرتغال است.

مهاجرت  تحصیلی و  سرمایه گذاری از آسان ترین و  سریع ترین راه های مهاجرت میباشد.

اولین گام برای مهاجرت به پرتغال شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم کرد.

پرتغال یکی از بهترین کشورهای اروپایی میباشد.  نظام آموزشی، اجتماعی و امکانات رفاهی این کشور نیرومند و مدرن است و از دیدگاه های دیگری چون آب و هوا، مکان های دیدنی و آثار تاریخی از مناطق جذاب جهان بشمار می رود.

بله. از طریق  خرید ملک در پرتغال میتوان برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمود. شما میتوانید از دو صورت اقدام کنید. خرید ملک عادی و خرید ملک از طریق گلدن ویزا. 

 شامل شدن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی.  (لازم به ذکر است که فرزندان بالای ۱۸ سال تا سن ۲۴ سال در صورت نشان دادن وابستگی مالی به والدین خود می‌توانند از این شرایط برای گرفتن اقامت پرتغال اقدام نمایند)

حداقل 350 هزار یورو  باید برای خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت این کشور اختصاص دهید.

۱- مجوز کار در طول دوران اقامت موقت

۲-گذراندن تنها هفت روز هر سال در کشور پرتغال طی مدت اقامت ۵ ساله(این بدان معنا است که شخص سرمایه گذار لازم نیست که حتماً در این کشور زندگی کند و می‌تواند با حضور تنها ۷ روز در سال پس از ۵ سال در صورت داشتن ملک در پرتغال برای اقامت دائم درخواست دهد)

۳- پرداخت کردن مالیات بسیار اندک برای خرید ملک

۴- اخذ اقامت دائم پس از ۵ سال و و اقدام برای گرفتن پاسپورت پس از ۷ سال

۵- شامل شدن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی (لازم به ذکر است که فرزندان بالای ۱۸ سال تا سن ۲۴ سال در صورت نشان دادن وابستگی مالی به والدین خود می‌توانند از این شرایط برای گرفتن اقامت پرتغال اقدام نمایند)

۶- امکان سفر کردن به تمامی حوزه اتحادیه اروپا بدون نیاز به گرفتن ویزای شینگن

۷- تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال سرمایه گذار

۸- عدم نیاز مدرک زبان و هرگونه مدرک تحصیلی دیگر

با خرید ملک در پرتغال و رعایت شرایط لازم آن پس از 5 سال اقامت دائم پرتغال و پس از 6 سال در صورت قبولی در آزمون زبان پرتغالی پاسپورت این کشور را دریافت خواهید کرد. اما از طریق گلدن ویزا نیازی به  قبولی در آزمون زبان پرتغالی نمی باشد.

خیر. برای خرید ملک و اخذ اقامت موقت پرتغال  نیازی به یادگیری و مدرک زبان نمی باشد، اما برای گرفتن پاسپورت پرتغال نیاز به یادگیری زبان پرتغالی میباشد.

متقاضی درخواست دهنده ۸۰۰۰ یورو

همراه متقاضی درخواست دهنده ۴۰۰۰ یورو

فرزندان متقاضی ۲۵۰۰ یورو

لازم به ذکر است برای گرفتن ویزای D7 برای هر فرد به خصوص متقاضیانی که با خانواده می خواهند اقدام کنند، بهتر است دارای موجودی حساب بالاتری باشند تا امکان گرفتن این ویزا برای آنها بالاتر باشد. در واقع داشتن موجودی بالا در حساب، ثابت می کند که آن فرد میتواند تمام هزینه های یک سال زندگی خود و خانواده خود را تامین کند. برای اطلاعات بیشتر گرفتن ویزای D7  روی لینک کلیک کنید.

بهتر است برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، مدرک زبان داشته باشید.

خیر تحصیل در دانشگاه‌های این کشور رایگان نمی باشد و تنها در صورت اخذ بورسیه می توانید بخشی از هزینه تحصیل در این کشور را دریافت کنید. اما در مقایسه با کشورهای دیگر اروپایی مقرون به صرفه تر است.

بورسیه تحصیلی به دانشجویان در کشور پرتغال معمولاً در مقطع دکترا صورت می گیرد و باید معدل بالا، مدرک زبان با نمره بالا، مقاله های چاپ شده در مجلات علمی بین المللی و… را در رزومه خود داشته باشند.

بله ، دانشجویان مقطع کارشناسی ۱۰ ساعت در هفته، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ ساعت در هفته و دانشجویان در مقطع دکترا تا ۳۰ ساعت در هفته اجازه کار دارند.

دانشجویان در کشور پرتغال می‌توانند بعد از پایان تحصیل تا یک سال در آنجا بمانند و به جستجوی کار بپردازند.

در دانشگاه های پرتغال تدریس به دو زبان انگلیسی و پرتغالی صورت می‌گیرد اما بعضی از رشته ها در مقطع کارشناسی فقط به زبان پرتغالی می باشد.

یکی از راه های اخذ اقامت کشور پرتغال دریافت ویزای تحصیلی است. دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید از یکی از دانشگاه‌های معتبر پذیرش دریافت کنند و سپس درخواست ویزای تحصیلی دهند.

بله شما می توانید در طول درخواست ویزای تحصیلی، درخواست ویزای همراه را نیز ارائه کنید.

به دلیل اینکه انگلستان یکی از برترین کشورهای دنیا برای ادامه تحصیل دانشجویان بوده و دارای دانشگاه های برتر در سطح بین الملل می باشد.

داشتن مدرک آیلتس یکی از شرایط ادامه تحصیل در انگلستان است اما معیار بعضی از دانشگاه ها در این کشور نمره های مدرسه و دبیرستان می باشد. و این دانشجویان ملزم به گذراندن کورس های زبان قبل از ورود به دانشگاه می باشند . اما برای گرفتن ویزا بهتر است مدرک زبان ایلتس داشته باشید.

برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس نمره آیلتس حداقل ۶ مورد نیاز است. برای تحصیل در این  مقطع فرد متقاضی باید مدرک لیسانس داشته باشد . تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد  در انگلیس  یک سال به طول می انجامد و شهریه آن بین ۱۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ پوند می باشد.

جهت تحصیل کارشناسی در انگلستان نمره آیلتس حداقل ۵.۵ مورد نیاز است. برای تحصیل در این مقطع  باید مدارک دیپلم ۳ سال دبیرستان و پیش دانشگاهی را داشته باشید و بسته به نوع رشته انتخابی دوره های کالج در این کشور را بگذرانید . تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلیس  ۳ سال به طول می انجامد و شهریه آن بین ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ پوند در سال می باشد.

جهت تحصیل در مقطع دکترا نمره آیلتس حداقل 6.5 مورد نیاز است و باید مدرک فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر را داشت . شهریه تحصیل در این مقطع بین ۱۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ پوند در سال می باشد. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع وجود دارد اما باید فرد شرایط تحصیلی و علمی بالایی داشته باشد مثل نوشتن مقالات.

با دریافت ویزای توریستی انگلیس، امکان تبدیل آن به ویزای تحصیلی وجود نخواهد داشت. با استفاده از ثبت نام در دوره های زبان شانس موفقیت تبدیل ویزای توریستی به ویزای دانشجویی بسیار کم می باشد.اما متقاضی می تواند بدون تغییر ویزای خود در مدت زمانی که در خاک انگلیس هستند دوره های زبان را بگذراند و پس از اتمام زمان ویزای توریستی به کشور خود بازگردند.

از تمامی دانشگاه های مورد تایید ایران در کشور انگلستان می توان  برای پذیرش اقدام کرد.

روند پذیرش تحصیلی انگلستان بین۲ تا ۴ ماه و روند  دریافت  ویزای آن بین ۲ تا ۴ ماه به طول می انجامد.

هزینه زندگی در انگلستان بنا به شهری که انتخاب میکنید متفاوت میباشد اما به صورت میانگین برای هر ماه بین 1000 تا 1500 پوند خواهد بود.

بله، فرد دانشجو میتواند ۲۰ ساعت در هفته کار کند.

خیر. هر فرد در هر زمینه ای میتواند کار دانشجویی داشته باشد.

بله. به شرطی که بتوان با کارفرمای انگلیسی قرارداد رسمی کار به صورت تمام وقت امضا کرد.

در صورت پیدا کردن پیشنهاد شغلی پس از تحصیل می توان ویزای کاری دریافت کرد که منتهی به دریافت اقامت دائم می شود.

دانشگاه با  اداره مهاجرت انگلستان مکاتبه می کند و فرد باید خاک انگلستان را ترک کند.

Compare Listings