• the language switcher

Your search results

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

تحصیل در انگلستان جزو با کیفیت ترین دانشگاه های جهان به شمار می رود و متقاضیان بسیاری از سراسر دنیا مشتاق به تحصیل در دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می باشند. بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان در سراسر جهان، آرزو دارند، که ادامه تحصیل خود را در این کشور انجام دهند. در انگلستان ۲۰۹ دانشگاه وجود دارد و ۴۶۰ هزار دانشجو بین المللی، مشغول تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. مدت تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقطع کارشناسی به طول سه سال، در مقطع کارشناسی ارشد به طول یک سال و در مقطع دکترا به مدت سه سال تدریس می شود. این بازه زمانی در مقایسه با کشورهای دیگر از جمله آمریکا و کانادا کمتر است و همین باعث شده است، قابل توجه متقاضیان زیادی از کشورهای دیگر بشود. متقاضیان در رشته های مختلف می توانند از بورس های تحصیلی که دانشگاه های انگلستان ارائه می دهد استفاده نمایند.
متقاضیان تحصیل در انگلستان، پس از گرفتن ویزای تحصیلی انگلستان، می توانند وارد کشور انگلستان شوند. تحصیل در کشور انگلستان در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی انجام میشود و این کشور پذیرای دانش آموز و دانشجو بین المللی در تمامی مقاطع مختلف است. دانشجویان بعد از به پایان رساندن تحصیل خود در انگلستان، می‌توانند برای اقامت خود در آن کشور اقدام نمایند، که به شیوه های مختلف قابل انجام است، از جمله پیدا کردن کار و تبدیل ویزای دانشجویی به ویزای کاری. ویزای تحصیلی انگلستان به دو گروه تقسیم می شوند به نام tier 4 visa student شناخته شده است. برای افراد بین ۴ تا ۱۷ سال که قصد تحصیل در انگلستان را دارند ویزای child tire 4 و برای افراد بالای ۱۷سال ویزای general tier4 صادر می شود.

 

تحصیل در دوره کارشناسی در انگلستان:

 

دوره های کارشناسی در انگلستان معمولاً دوره ای سه ساله است که به صورت فشرده برگزار می شود. بیشتر دانشگاه های انگلستان علاوه بر سه سال تحصیل، دوره یکساله کارآموزی برای برای دانشجویان خود فراهم می کنند، که این باعث می شود، دانشجویان تجربه کاری خود را در در شرکت های معتبر انگلستان یا کشورهای دیگر به دست بیاورند، و پس از این دوره، آن ها می توانند مدرک لیسانس خود را از دانشگاه مقصد اخذ نمایند.
بیشتر دانشجویان فارغ التحصیل شده با معدل بالا می‌توانند در همان شرکتی که دوره کارآموزی خود را گذراندند استخدام شوند. باید به این توجه بشود که این دوره های کارآموزی در همه رشته ها و دانشگاه ها امکان پذیر نیست.
رشته هایی که دانشگاه های انگلستان برای متقاضیان در مقطع کارشناسی ارائه میدهند عبارتند از :
کلیه رشته ها در شاخه مهندسی، کلیه رشته های در زمینه مدیریت، کلیه رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن، زمین شناسی، کلیه رشته های در عرصه هنر، ریاضیات، حقوق، روانشناسی، باستان‌شناسی، تاریخ ،زیست شناسی و فیزیک.
متقاضیان برای ورود به دانشگاههای انگلستان نیاز به نشان دادن مدرک آیلتس ۶ می‌باشند و در صورت داشتن آیلتس پنج یا ۵.۵ نیاز به گذراندن دوره های زبان، قبل از ورود به دانشگاه در این کشور می باشند. هزینه تحصیل در این مقطع بنا به رشته و دانشگاه متغیر است. این هزینه برای دانشجویان بین المللی حدود ۱۰ تا ۳۸ هزار پوند در سال میباشد
دانشجویان در دوره کارشناسی مجوز ۱۰ ساعت کار در هفته را دارند. دانشجویان در این مقطع فقط همسر خود را به عنوان همراه می‌توانند در کنار خود در این کشور داشته باشند و به هیچ عنوان اخذ ویزای همراه، برای والدین خود امکان پذیر نمی باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان:

 

دوره های کارشناسی ارشد در دانشگاه های انگلستان، دوره ای یک ساله است و این باعث می شود که تحصیل در این دانشگاه ها برای دانشجویان هم از نظر زمانی هم از نظر مالی مناسب تر باشد. شرط ورود به دانشگاه ها در این مقطع آیلتس ۶.۵ می باشد. اگر شما مقطع تحصیلی کاردانی در اختیار دارید یا نمره زبان آیلتس کمتر از ۶.۵ را دارید، می توانید برای دوره pre-master اقدام کنید و بعد از اتمام این دوره می توانید سطح دانش و اطلاعات خود را بالا ببرید و با کسب نمره مناسب، امکان ورود به دوره های کارشناسی ارشد را به دست بیاورید. هزینه پرداخت در این مقطع تحصیلی بر اساس دانشگاه و رشته ای که انتخاب می کنید متغیر است. اما به طور متوسط این هزینه برای دانشجویان بین المللی بین ۱۰ هزار تا ۴۰ هزار پوند در سال می باشد. دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد، مجوز ۲۰ ساعت کار در هفته را دارند، و می توانند درآمد بین ۷.۵ تا ۸.۸۷ پوند در ساعت داشته باشند.

تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان:

 

شرط پذیرش از دانشگاه های این کشور در مقطع دکترا این است که متقاضیان باید رزومه و پروپوزال خود را به استاد دانشگاه مقصد، ارائه دهند و پس از گرفتن تایید آن استاد، می توانند از دانشگاه پذیرش بگیرند. در صورتی که متقاضیان نتوانند استاد راهنما و یا پروپوزال قوی خود را مشخص کنند، می توانند در دوره‌های پیش دکترا اقدام کنند. این دوره به طول ۶ ماه به انجام می رسد و سپس آنها می توانند وارد مقطع دکترا شوند. مقطع دکترا در انگلستان دوره ای سه ساله و پژوهش محور می باشد. افرادی که قصد تحصیل در این مقطع را دارند، باید دارای مدرک آیلتس با نمره حداقل ۷ باشند و همینطور باید دارای یک رزومه آکادمیک بسیار قوی و در سطح بالا داشته باشند . هزینه تحصیل در این مقطع برای دانشجویان بین المللی بنابر نوع رشته و دانشگاه حدود ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ پوند در سال متغیر است. متقاضیانی که از سطح رزومه تحصیلی و کاری بالا برخوردار باشند، شانس بالایی در گرفتن بورسیه خواهند داشت.

تحصیل در رشته های پزشکی:

 

تحصیل کردن در رشته های پزشکی یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به این کشور است.
در انگلستان بیش از ۵۰ دانشگاه برتر وجود دارد که طبق آمار QS ، در رتبه زیر ۵۰۰ جهانی قرار گرفته اند. هر ساله تعداد بی شماری دانش آموزان بین المللی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در این کشور اقدام می کنند. دانشجویانی که وارد سیستم آموزشی انگلستان می‌شوند، از بهترین امکانات رفاهی و آموزشی برخوردار می‌شوند و همچنین تجربه کار کردن با پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی، در طول دوره های تحصیلی آکادمیک و تجربی خود بهره مند می شوند. همینطور دانشجویان پس از تحصیل راحت تر از رشته های دیگر می توانند وارد بازار کار در انگلستان بشوند و اقامت انگلستان را بگیرند.

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی:

برای وارد شدن به دانشگاه های پزشکی در انگلستان باید متقاضیان مدرک A-Level داشته باشند. که این دوره ای دو ساله است، که در زمینه های زیست شناسی، شیمی، ریاضی و دیگر رشته های علوم پایه آموزش داده می شود. بعضی از دانشگاه های انگلستان مدرک دوره foundation را قبول می‌کنند که این دوره آسان تر از دوره A-Level می باشد. اما لازم به ذکر است که بدانید، بیشتر دانشگاه های برتر انگلستان فقط مدرک A-Level را برای ورود متقاضیان به رشته پزشکی پذیرا هستند.
متقاضیانی که برای دوره یکساله foundation که دوره مقدماتی پزشکی است، می توانند پس از به اتمام رساندن این دوره، در آزمون های ورودی پزشکی در دانشگاه های برتر انگلستان شرکت کنند. اگر شرکت‌کنندگان بتوانند به ۷۵ درصد سوالات در آزمون پاسخ صحیح بدهند، وارد دوره شش ساله پزشکی در بهترین دانشگاههای انگلستان می‌شوند. اما اگر به ۶۵ درصد سوال ها پاسخ دهند می‌توانند وارد دوره های کارشناسی بیومدیکال شوند و پس از گذراندن موفق در این مقطع، می توانند در آزمون پزشکی شرکت کنند و پس از قبولی در آن آزمون وارد دوره چهار ساله پزشکی شود.
برای گرفتن پذیرش در این دوره ها، این شخص باید زیر ۱۹ سال باشد و همینطور بهتر است متقاضیان دارای مدرک آیلتس حداقل ۵.۵ آکادمیک در اختیار داشته باشند.

تحصیل در دانشگاه های انگلستان

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دانشگاه در انگلستان:

 

 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل
 • ویزای متقاضی از طرف دانشگاه انگلستان
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی با ریز نمرات
 • نامه تاییدیه از طرف دانشگاه انگلستان
 • آخرین مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • گرفتن نامه از پذیرش دانشگاهی
 • سوابق و رزومه علمی تحصیلی
 • کپی ویزای تحصیلی انگلستان
 • انگیزه نامه تحصیلیی
 • کپی پاسپورت معتبر
 • هدف نامه تحصیلی

گرفتن بورسیه تحصیلی در انگلستان:

 

اخذ بورسیه تحصیلی از دانشگاههای انگلستان بسیار کار دشواری است، حتی برای شهروندان خود انگلیسی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها را دارند، بورسیه تعلق نمیگیرد. لازم به ذکر است که بورسیه های مختلف با عناوین متفاوت، برای متقاضیانی که از سطح علمی عالی و رزومه پژوهشی و تحقیقاتی بالایی برخوردار هستند تعلق می گیرد. متقاضیان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه های انگلستان را دارند، اگر فارغ التحصیل از دانشگاه های بسیار معتبر بوده باشند و دارای سوابق پژوهشی و علمی بالایی باشند و همینطور مقالات معتبر درISI به ثبت رسانده باشند، شانس بسیار بالایی دارند که برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایند.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان:

 

دانشجویان خارج از لندن باید مبلغی حدود هزار پوند در ماه را در حساب بانکی خود داشته باشند و جهت تحصیل در لندن این مبلغ به ۱۳۰۰ پوند در ماه افزایش می یابد. لازم به ذکر است که هر فرد دانشجو مجوز کار در انگلستان را دارد و می‌تواند ۶۰۰ تا ۸۰۰ پوند در ماه درآمد داشته باشد که این می تواند نصف بیشتر از هزینه های آن دانشجو را در ماه تامین کند.

شرایط ویزای همراه برای دانشجویان در انگلستان:

 

اخذ ویزای همراه برای والدین دانش آموزان و دانشجویان بین المللی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متقاضیانی که برای مقطع کارشناسی اقدام می کنند نمی توانند همسر خود را به عنوان همراه با خود ببرند، در صورتی که ، دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا امکان بردن همسر خود به عنوان همراه را خواهند داشت. این به این شرط است که مدت تحصیل متقاضیان بیشتر از ۹ ماه باشد. مدارک زیر جهت اخذ ویزای همراه انگلستان باید ارائه شود:

 • ارائه دادن تمکن مالی که می‌تواند سند ملکی و یا حساب بانکی باشد
 • اصل سند ازدواج و ترجمه رسمی آن به زبان انگلیسی
 • نشان دادن بلیط هواپیما
 • پاسپورت شخص

لازم به ذکر است که دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی می توانند برای والدین خود دعوت نامه به همراه نامه دانشگاه ارسال کنند که این باعث می‌شود به والدین سریع تر و راحت تر ویزای دیدار بدهند.

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی در انگلستان:

 

متقاضیان بین المللی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های انگلستان، علاوه بر گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها نیاز به اخذ ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور را دارا می باشند. این نوع ویزا به نام TIER4 شناخته شده است. مدارک مورد نیاز برای ویزا در زیر ذکر شده است:

 • ارائه مدرک زبان برای هر مقطع اقامت پس از تحصیل در انگلستان
 • ارائه دادن فرم تکمیل درخواست ویزای تحصیلی در انگلستان
 • دارا بودن نامه پذیرش از یکی از دانشگاههای انگلستان
 • ارائه فیش رسید هزینه پرداختی برای ویزا
 • ارائه یک آدرس دقیق برای محل سکونت
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه دادن تمکن مالی
 • چند قطعه عکس

دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن در رشته خود، این فرصت را دارند، شغل مناسب خود را در یک شرکت ثبت شده در انگلستان پیدا کنند و در آنجا مشغول به کار شوند. آنها از این طریق می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و و بعد از ۵ سال درخواست به اقامت دائم یا همان پاسپورت انگلستان بدهند. افرادی که شرایط مالی مناسب دارند، می توانند از طریق سرمایه گذاری در این کشور اقامت انگلستان را به دست بیاورند که این سرمایه گذاری می توانند از طریق ثبت شرکت، ایجاد شغل و یا خرید سهام دیگر شرکت ها انجام بگیرد.

مزایای تحصیل در انگلستان:

 

 • کوتاه بودن طول دوران تحصیل در تمام مقاطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکترا در مقایسه با دانشگاه های کشور های دیگر
 • هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان نسبت به کشور آمریکا و کانادا ارزانتر است
 • دارای بهترین دانشگاه های بین المللی با رتبه های عالی در سطح جهان
 • تحصیل در انگلستان زبان انگلیسی شما را قوی تر می کند
 • بهترین کشور دنیا از نظر سیستم آموزشی است
 • تجربه زندگی در یک جامعه چند فرهنگی
 • اجازه کار در حین تحصیل

Compare Listings