• the language switcher

Your search results

مهاجرت به قبرس از طریق تحصیلی

تحصیل در قبرس:

 

در طی سال های اخیر، کشور قبرس یکی از پرمخاطب ترین کشورها، برای مهاجرت شناخته شده است. دانش‌آموزان و دانشجویان بسیاری  از سراسر جهان برای ادامه تحصیل در مدارس و در دانشگاه‌های این کشور اقدام می کتند. تحصیل در این کشور یک مقصد بسیار مناسب برای دانشجویان و دانش اموزان به شمار می آید. 

گرفتن پذیرش از دانشگاه های این کشور برای ایرانیان بسیار ساده تر از کشورهای اروپایی است و نیازی به اقدام ویزا از سفارت ندارد. متقاضیان بدون داشتن مدرک زبان میتوانند برای گرفتن پذیرش از رشته مورد علاقه خود اقدام کنند و در صورت قبولی در آزمون زبان انگلیسی که در دانشگاه انجام می شود تحصیل خود را آغاز کنند. در صورت قبول نشدن در آزمون زبان میتوانند بین یک تا دو ترم کلاس های زبان را بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند.

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار مناسب تر از کشور های دیگر اروپایی و آمریکایی است. و همینطور امکان گرفتن بورس تحصیلی 50% و 75%  در صورت داشتن شرایط مورد نیاز وجود دارد. و هزینه های زندگی به لیر ترکیه می باشد که این باعث میشود دانشجویان ایرانی کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند در مقایسه با زندگی کردن در کشورهای دیگر.

این امکان وجود دارد که دانشجویان پس از گذراندن چند ترم از تحصیلشان در دانشگاه های قبرس برای  ادامه تحصیل به دانشگاه های اروپایی یا آمریکایی منتقل شوند و تحصیلات خود را در ان کشورها به ثمر برسانند. این یک طرح مبادله دانشجویان از کشور قبرس به کشورهای دیگر است که بر اساس نوع رشته تحصیلی این تبادلات متغیر است. این باعث میشود که تحصیل در قبرس پلی باشد برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته تر جهان. 

تحصیل دانش آموزی در مدارس قبرس:

 

کشور قبرس یکی از کشورهایی است که سالانه پذیرای دانش آموزان زیادی از سراسر جهان برای تحصیل در مدارس به خصوص در دبیرستان های بین المللی خود می باشد.

کشور قبرس دارای دبیرستان های بین المللی در سطح عالی می باشد، که تحصیل در این دبیرستان ها می تواند آینده تحصیلی و شغلی نوجوانان را فراهم سازد. در اکثر این مدارس تدریس به صورت زبان انگلیسی است، بنابراین دانش آموزان در حین تحصیل می توانند دانش انگلیسی خود را بالا ببرند. یکی از بهترین دبیرستان های قبرس شمالی که معمولا مورد انتخاب خانواده های دانش آموزان از سر تا سر دنیا قرار میگیرد، دبیرستان بین المللی دوگا میباشد. نام بین المللی این دبیرسستان عبارت است  DOGA KOLEJ، این مجتمع آموزشی که شامل مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دبیرستان میباشد، در داخل محوطه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس قرار گرفته است. 

در این مدرسه امکانات مفرح  و بالایی برای تعلیم و پرورش دانش آموزان فراهم شده است.  دانش آموزان می توانند، در رشته های علوم تجربی، علوم ریاضیات، علوم انسانی و هنر به تحصیل خود ادامه دهند و مدرک دیپلم بین المللی را کسب کند.

شرایط گرفتن پذیرش درمدارس قبرس:

 

دانش آموزان می توانند به راحتی در مدارس بین المللی قبرس پذیرش دریافت کنند.  گرفتن پذیرش در مدارس قبرس همانند کشورهای دیگه  نیاز دارد که مدارک لازم  از قبل از پذیرش فراهم بشود، که آنها در زیر شرح داده شده است:

 • اصل نمرات و مدارک سه سال پیشین تحصیلی  
 • ترجمه رسمی انگلیسی مدارک و ریز نمرات
 • مشخصات شناسایی فرزند
 • آدرس و مکان زندگی
 • پاسپورت معتبر

گرفتن اقامت همراه از طریق دانش آموزی:

 

از طریق پذیرش در مدارس قبرس،  والدین می‌توانند به همراه دانش آموز، اقامت خود را در این کشور بگیرند. برخلاف کشورهای دیگر اقامت همراه برای دانش آموزان مقطع سنی وجود ندارد. این به آن معنا است که دانش آموزان می توانند در هر مقطع سنی در مدارس، والدین خود را در کنار خود داشته باشند.  این مسئله باعث شده است که  خانواده‌های زیادی، مخصوصاً از کشور ایران به این کشور از این طریق مهاجرت کنند.

تحصیل در قبرس

تحصیل در مقطع کارشناسی:

 

دوره ی کارشناسی در دانشگاه های قبرس به مدت 4 سال است. متقاضیان میتوانند به زبان انگلیسی در یکی از رشته های مورد علاقه خود در این دانشگاه شروع به تحصیل کنند. در دانشگاه‌های این کشور، رشته های بی شماری ارائه می شود که علاقه مندان در هر زمینه، می توانند  به تحصیل خود  ادامه دهند.

رشته هایی که در دانشگاه های این کشور ارائه میشود از قبیل:

مدیریت بانکداری، علوم کامپیوتر، مطالعات آماری، طراحی انیمیشن و بازی های کامپیوتری، مدیریت بیمه، معماری، مهندسی پزشکی، مدیریت بازرگانی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر (کلیه گرایش ها)، دندان پزشکی، اقتصاد، مهندسی برق، مهندسی مکاترونیک، دبیری زبان انگلیسی، مشاوره بالینی، مدیریت منابع انسانی، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، معماری داخلی، روابط بین المللی، تجارت بین المللی، مهندسی مدیریت، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، ، تجارت، علوم کامپیوتر، ریاضیات، مهندسی مکانیک، پزشکی، زیست شناسی و ژنتیک مولکولی، خبرنگاری و رسانه های جدید، پرستاری، تغذیه و رژیم های غذایی، داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، علوم سیاسی، روانشناسی، مدیریت، روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت خدمات تفریحی، مهندسی نرم افزار، مدیریت گردشگری و مهمانداری، تفسیر و ترجمه، مطالعات فیلم و تلویزیون، هنرهای تصویری و ارتباط تصویری، مدیریت بازرگانی هستند.

لازم به ذکر است، دانش آموزان مقطع کارشناسی در بیشتر رشته ها می توانند بعد از تحصیل دو سال در شرایط بالا بودن نمرات خود به کشورهای اروپایی و آمریکایی  مهاجرت کنند و تحصیل خود را در آنجا به پایان برسانند. این شرایط بر اساس رشته و دانشگاه  متفاوت می‌باشد.  برای مثال برای  بیشتر رشته های مدیریت بازرگانی در دانشگاه بین المللی Eastern Mediterranean University در شهر فاماگوستا  این امکان وجود دارد که دانشجویان تحصیل خود را به کشور هایی از قبیل کانادا و اروپا انتقال دهند و در آنجا به پایان برسانند،  اما این به شرطی است که معدل و ریز نمرات دانش آموز در دو سال تحصیل خود در دانشگاه Eastern Mediterranean University بالا باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی در دانشگاه های قبرس شمالی:

 • اسکن دیپلم و ریز نمرات دوره سه ساله  دبیرستان (ترجمه انگلیسی و مهر دارالترجمه رسمی و دادگستری)
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر در صورت وجود
 • اسکن پاسپورت معتبر (صفحه اول)
 • اسکن یک قطعه عکس 3*4 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

 

دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال است که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه قبرس نیاز به داشتن مدرک رسمی زبان انگلیسی مثل آیلتس یا تافل نیست. متقاضیان پس از گرفتن پذیرش در آزمون ورودی تعیین سطح زبان، که از طرف دانشگاه انجام میشود، شرکت میکنند. متقاضیان میتوانند به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد بیشتر رشته های تحصیلی، به زبان انگلیسی تدریس می شود. لازم به ذکر است که رشته هایی مانند حقوق پرستاری و تغذیه در دانشگاه Eastern Mediterranean University فقط به زبان ترکی تدریس می شود شما می توانید لیست دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه می شود را پیدا کنید.

رشته هایی که به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه میشود:

مدیریت بانکداری، معماری، مدیریت بازرگانی، سیستم های حقوقی، مهندسی کامپیوتر، فیلم و رسانه های دیجیتال، مهندسی مدیریت بازرگانی، اقتصاد، مدیریت مهندسی، دبیری زبان انگلیسی ، مدیریت هتلداری، مدیریت منابع انسانی، مهندسی صنایع، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش، معماری داخلی، تجارت بین المللی، روابط بین المللی، مدیریت کسب و کار، بیوتکنولوژی پزشکی، مدیریت حمل و نقل، مدیریت گردشگری، طراحی شهری، هنرهای تجسمی و ارتباط تصویری

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه های قبرس شمالی:

 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی (فقط ترجمه انگلیسی و یا ترکی استانبولی)
 • فرستادن رزومه کامل و سوابق کاری و پروژه ها در صورت وجود
 • اسکن مدرک زبان در صورت وجود (تافل و یا آیلتس معتبر)
 • اسکن برگه معرفی استاد (در صورت وجود)
 • ترجمه ریز نمرات مقطع کارشناسی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • مدرک دیپلم و ریزنمرات

تحصیل در مقطع دکترا:

 

تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به مدت 4 تا 5 سال به طول می انجامد. در بیشتر دانشگاه های قبرس شمالی  حتی برای اقدام کردن در رشته  دکترا، نیازی به ارائه دادن مدرک زبان آیلتس و یا تافل نمی باشد. متقاضیان می‌توانند پس از اخذ پذیرش، در آزمون ورودی زبان که توسط دانشگاه ارائه می‌شود، شرکت کنند و در صورت گرفتن نمره حد النصاب، می‌توانند وارد دانشگاه شود. اگر دانش آموزان نتوانند نمره مورد مغول را کسب کند، باید دوره زبان را قبل از ورود به دانشگاه  در کشور قبرس بگذرانند. 

رشته هایی که به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند :

علوم کامپیوتر، معماری، شیمی، مهندسی عمران، مدیریت بازرگانی، ارتباطات و علوم رسانه، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد، ریاضیات، علوم آموزشی، مهندسی برق، دبیری زبان انگلیسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، فیزیک، مدیریت گردشگری، روابط بین المللی، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع دکترا:

 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی
 • ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی
 • یک رزومه از سوابق فردی، تحصیلی و کاری
 • اسکن صفحه اول پاسپورت

یکی دیگر از مزیت های  تحصیل در مقطع دکترا در کشور قبرس این می باشد که  متقاضیان، نیاز به ارائه مقاله و یا آزمون ورودی نمی باشند. این باعث می شود که خواستاران، برای ادامه تحصیل در رشته   مورد علاقه خود در مقطع دکترا  بتوانند به راحتی پذیرش بگیرند و  و پس از به اتمام رساندن این مقطع مدرک دکترای بین المللی خود را کسب کنند.

بیمه و خدمات درمانی برای دانشجویان در قبرس:

 

در کشور قبرس مانند  بیشتر کشورهای اروپایی و آمریکایی هزینه های درمانی دانشجو تامین می شود. پس دانشجویان در کشور قبرس از خدمات رایگان درمانی بهره مند میشوند.  به عبارت دیگر اقدامات درمانی و پزشکی در بیمارستان های دولتی به صورت رایگان انجام می شود برای مثال چکاپ کردن به صورت مداوم استفاده کردن ار امکانات اورژانس و عمل جراحی های مورد نیاز. اما خدمات زیبایی(جراحی پلاستیک) دندان پزشکی و بارداری شامل این بیمه نمیباشند.

اطلاعات بیشتر برای تحصیل در قبرس:

 

لازم به ذکر است  که بدانید،  بیشتر دانشگاه های  قبرس مورد تایید وزارت علوم و بهداشت می باشد.  این به آن معناست که متقاضیانی که در ایران سربازی نرفته‌اند به راحتی می توانند از طریق گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور، از کشور خارج شوند. 

رشته داروسازی در بیشتر دانشگاه های قبرس از جمله دانشگاه Eastern Mediterranean University (EMU) مورد تایید وزارت بهداشت می باشد در واقع  فارغ التحصیل رشته داروسازی در کشور قبرس، می توانند به هنگام بازگشت به ایران، پس از گذراندن آزمون ورودی به عنوان داروساز مشغول به کار بشوند. علاوه بر این بر اساس قرارداد نامه ای بین  دانشگاه  Eastern Mediterranean University (EMU)و بعضی از دانشگاه های ایران  از جمله دانشگاه کرمان،  این امکان وجود دارد که  دانشجویان داروساز یک سال آخر تحصیل خود را در ایران سپری کنند و پایان نامه خود را به کمک استادان ایرانی به پایان برسانند. لازم به ذکر است که دانشجویان داروساز با معدل بالا در طول تحصیل خود در دانشگاه EMU برخوردار باشند می‌توانند برای انتقالی  به کشور ایران درخواست بدهند  و تحصیل خود را در رشته داروسازی به پایان برسانند.

چرا برای تحصیل قبرس را انتخاب کنیم؟

 

 • نداشتن ویزا
 • نزدیک بودن به ایران
 • زبان ترکی وانگلیسی
 • کیفیت و رفاه بالا زندگی
 • آب و هوای معتدل و ایده آل
 • مورد تایید وزارت بهداشت و علوم
 • پذیرش اسان بدون گذراندن آزمون ورودی
 • ارز رسمی کشور قبرس شمالی لیر ترکیه است
 • ارائه شدن اکثر رشته های تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی
 • نیاز نداشتن به مدرک زبان معتبر و رسمی برای ورود به دانشگاه و تحصیل
 • درخواست انتقال از  دانشگاه قبرس به دانشگاه های کشورهای دیگر معمولا بعد از 2 در مقطع کارشناسی

Compare Listings