• the language switcher

Your search results

مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در پرتغال:

 

کشور پرتغال به دلیل رشد اقتصادی بالا و موقعیت جغرافیایی خود، سرمایه‌گذاران بسیاری را از سراسر جهان هر ساله به خود جذب کرده است. بر طبق گزارش سالیانه سازمان اقتصاد جهان، کشور پرتغال در سال ۲۰۱۹ رتبه ۳۴ اقتصاد های برتر در جهان قرار گرفته ایست، که جایگاه مناسبی در مقایسه با کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد.
طی سالهای اخیر کشور پرتغال روشهایی را برای اخذ اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری بنا نموده است، که این باعث شده است، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بسیاری را مخصوصاً از قاره آسیا به خود جذب کند.

روش های اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در پرتغال:

  • اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت
  • (Golden Visa) اخذ اقامت گلدن ویزا
  • اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

شرایط اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری:

 

کشور پرتغال هم مانند هر کشور دیگری شرایط اولیه خاص خود را دارا میباشد که متقاضیان باید، مدارک های‌لازم را بر اساس قانون و شروط این کشور تهیه کنند. این مدارک در زیر شرح داده می شود:

  • مدارک خرید ملک با مشخص شدن مبلغ آن
  • عدم سوء پیشینه در کشور محل زندگی
  • مدارک و مشخصات همراه و فرزندان
  • سند ازدواج و ترجمه آن
  • پاسپورت معتبر

لازم به ذکر است که بدانید ممکن است شرایط و مدارک لازم برای هر متقاضی بر اساس نوع کسب اقامت در پرتغال متفاوت باشد.

مهاجرت به پرتغال

ویزای سرمایه گذاری از طریق Golden Visa:

 

در حال حاضر دولت پرتغال به راحتی و در سریع ترین زمان، به سرمایه گذاران از طریق گلدن ویزا، اقامت دائم کشور پرتغال را به شخص و خانواده سرمایه‌گذار می‌دهد. در حال حاضر شرایط ویزا در زیر شرح داده می شود:

۱- شخص سرمایه گذار باید حداقل هزینه ۵۰۰ هزار یورو را برای خرید ملک در این کشور خریداری کند. این ملک مورد نظر می تواند در هر شهر یا محدوده‌ای از پرتقال قرار داشته باشد.
۲- متقاضیان می‌توانند یک ملک را که ارزش حداقل ۳۵۰ هزار یورو باشد را خریداری کنند  و بعد از خرید آن باید حدود حداقل ۲۰۰ هزار یورو برای بازسازی آن ملک هزینه کنند. لازم به ذکر است که این ملک باید بیش از ۳۰ سال گذشته باشد و در حومه شهرهای پرتغال قرار گرفته باشد.
۳- سرمایه گذاران می توانند برای خریداری ملک در مناطق کم جمعیت کشور پرتغال، برای هر دو گزینه ذکر شده، ۲۰ درصد از هزینه های خود کاهش بدهند. در این صورت برای گزینه اول حداقل سرمایه لازم ۴۰۰ هزار یورو و برای گزینه دوم ۲۸۰ هزار یورو است.

اخذ اقامت پرتغال از طریق Golden Visa مزایایی را به همراه دارد که در زیر شرح داده می شود:

 

۱- مجوز کار در طول دوران اقامت موقت
۲-گذراندن تنها هفت روز هر سال در کشور پرتغال طی مدت اقامت ۵ ساله(این بدان معنا است که شخص سرمایه گذار لازم نیست که حتماً در این کشور زندگی کند و می‌تواند با حضور تنها ۷ روز در سال پس از ۵ سال در صورت داشتن ملک در پرتغال برای اقامت دائم درخواست دهد)
۳- پرداخت کردن مالیات بسیار اندک برای خرید ملک
۴- اخذ اقامت دائم پس از ۵ سال و و اقدام برای گرفتن پاسپورت پس از ۷ سال
۵- شامل شدن همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی (لازم به ذکر است که فرزندان بالای ۱۸ سال تا سن ۲۴ سال در صورت نشان دادن وابستگی مالی به والدین خود می‌توانند از این شرایط برای گرفتن اقامت پرتغال اقدام نمایند)
۶- امکان سفر کردن به تمامی حوزه اتحادیه اروپا بدون نیاز به گرفتن ویزای شینگن
۷- تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال سرمایه گذار
۸- عدم نیاز مدرک زبان و هرگونه مدرک تحصیلی دیگر

اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک:

 

مهاجران زیادی از طریق خرید ملک در پرتغال توانستند به این کشور به راحتی و در سریعترین حالت ممکن مهاجرت کنند.
لازم به ذکر است که بدانید برای خرید ملک در پرتغال شما می توانید هر ملکی را در هر شهری که بخواهید با هر قیمتی خریداری کنید و سپس از طریق آن برای اقامت خود اقدام کنید.
در مرحله اول به شما اقامت یکساله تعلق میگیرد و در صورت حفظ ملک خریداری شده پس از سپری شدن یک سال، اقامتی دو ساله به آن شخص سرمایه گذار تعلق می گیرد و سپس پس از گذشتن ۵ سال در صورتی که این ملک، فروخته نشده باشد، شما میتوانید برای ویزای دائم پرتغال اقدام کنید و پس از گذشتن یک تا دو سال می توانید درخواست پاسپورت پرتغال را بدهید. لازم به ذکر است که بدانید شما پس از سپری شدن ۵ سال اگر بخواهید ملک خود را به فروش برسانید هیچ تاثیر منفی بر روند اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال نخواهد داشت.

اخذ اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت:

 

شما می توانید از طریق ثبت شرکت به راحتی اقامت پرتغال را بگیرید. این شرکت باید سالانه درآمدزایی داشته باشد و مبلغ معین شده ای را برای مالیات به کشور پرتغال داده شود. یکی از مزیت های ثبت شرکت این می باشد که متقاضیانی که قصد مهاجرت با خانواده خود را دارند، می‌توانند اعضای خانواده خود را به عنوان کارمندان این شرکت مشخص کنند. 
اگر شما قصد گرفتن اقامت از این طریق را دارید، بهتر است شرکتی در ایران داشته باشید، که حدود یک سال درآمدزایی خوبی داشته باشد و بخواهید آن کسب و کار را، به کشور پرتغال انتقال دهید. در این شرایط شما لازم است تمام اسناد و مدارک شرکت را برحسب درآمد ماهیانه ارائه دهید. این باعث می شود که آسان تر و سریعتر بتوانید، به کشور پرتغال اثبابت کنید که از طریق این ثبت شرکت، می توانید درآمد خوبی در این کشور داشته باشید. این امکان وجود دارد که شما بتوانید ثبت شرکت جدید در کشور پرتغال بدون داشتن هیچ شرکتی در کشور خود را انجام دهید، در این صورت باید، یک طرح (Business Plan) مناسب و خلاق ارائه دهید که ثابت کنید می توانید از این طریق در کشور پرتغال درآمدزایی معقول را داشته باشید.

اخذ اقامت پرتغال خریدن سهام شرکت های پرتقالی:

 

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کشور پرتغال خرید سهام شرکت های پرتغالی است. در این صورت افراد متقاضی باید سهام یک شرکت فعال در پرتغال را خریداری کنند که از این طریق به آنها اقامت یک ساله ای داده می شود و می توانند در این کشور زندگی کنند. شرکت ملکاگرام برای شما یک شرکت معتبر معرفی می کند و تمام این کارها زیر نظر وکیلمون در کشور پرتغال میباشد.

Compare Listings