• the language switcher

Your search results

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

شرایط جامع کاری در پرتغال:

 

بنا به شرایط بحران های اقتصادی جهان شرایط پرتقال برای پیدا کردن کار بسیار دشوار می باشد اما اشخاصی که دارای استعداد و مهارت های خاص هستند راحت تر و سریع تر می توانند در این کشور، کار مورد علاقه خود را پیدا کنند. به عبارت دیگر می توان گفت که کار پیدا کردن در این کشور بسیار رقابتی است. لازم به ذکر است این امکان وجود دارد که متقاضیان بین المللی بتواند پیشنهادهای کاری بنا به شرایط خود از کشور پرتغال دریافت کنند و بتوانند وارد کشور پرتغال شود و در شغل انتخاب شده مشغول به کار شوند.

شرایط ویزای کاری در پرتغال:

 

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا برای زندگی و کار کردن در کشور پرتغال، نیازی به گرفتن ویزا برای ورود به این کشور ندارند. اما اگر بخواهند بیشتر از ۶ ماه در این کشور زندگی یا کار کنند، باید درخواستی برای گرفتن گواهی اقامت انجام دهند. اما اتباع غیر اتحادیه اروپا برای کار کردن در این کشور نیاز به مجوز کاری دارند. به صورت کلی در بیشتر موارد گرفتن مجوز کار برای این افراد به صورتی است که با یک شهروند پرتغالی، ازدواج کرده باشند و یا نشان دهند که در چه زمینه ی شغلی، می توانند فعالیت داشته باشند و در صورت گرفتن تاییدیه از دولت پرتغال ، آنها می توانند اخذ ویزای کاری را دریافت کنند و اقامت پرتغال را در اختیار داشته باشند
​​یکی از مزیت های کار کردن در کشور پرتغال این است که شما می توانید به زبان انگلیسی در بیشتر زمینه های کاری مشغول به کار شوید و نیازی به دانستن زبان پرتغالی نمی باشد.

مشاغل مورد نیاز در کشور پرتغال در سال ۲۰۲۱:

 

کشور پرتغال به دلیل موقعیت جغرافیای خود در اروپا هر ساله توریست های بسیاری را جذب خود می کند، که این باعث شده است در صنعت گردشگری به صورت پاره وقت و فصلی، مشاغل زیادی ارائه داده شود. یکی از پرطرفدارترین مشاغل برای متقاضیانی که میخواهند از طریق کاری وارد این کشور بشوند، شغل هایی در زمینه های کامپیوتر و اقتصاد می باشد. شهر لیسبون به دلیل ورود مهاجران بسیاری از کشورهای مختلف، به یک کشور چند ملیتی تبدیل شده است و این باعث شده است که شرکت های بزرگی مانند نوکیا، سامسونگ و غیره در این کشور پایه گذاری شود و این امکان را به افراد بین المللی بدهد تا بتوانند در شغل مورد نظر خود در این کشور مهاجرت کنند و مشغول به کار شوند. یکی دیگه از زمینه های شغلی که در این کشور، افراد زیادی را جذب خود می‌کند، شغل هایی در زمینه خدمات پشتیبانی مشتریان می باشد. متقاضیان در این زمینه بهتر است مسلط به چند زبان خارجی باشند تا شانس بالاتری برای دریافت ویزای کار در این کشور را داشته باشند.

لازم است بدانید میزان درآمد در این کشور با توجه به مدرک تحصیلی، سن، جنسیت، موقعیت مکانی و سایر موارد دیگر متفاوت می باشد. به طور میانگین درآمد هر فرد شاغل ۱۶ یورو در ساعت می باشد. در بعضی از مشاغل پاداش هایی برای افراد در نظر گرفته می شود که این میزان درآمد را برای آنها بالاتر خواهد برد.

قراردادهای کاری در کشور پرتغال:

 

کشور پرتغال هم مانند کشورهای دیگر اروپایی اولویت استخدام با شهروندان پرتغالی و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. شهروندهای مقیم کشورهای دیگر باید از یک کارفرما در پرتغال پیشنهاد کاری داشته باشند که این پروسه‌ای بسیار سخت می باشد. برای اینکه معمولاً دوره های آگهی که برای استخدام افراد انجام می‌شود، کمتر از شش ماه به طول می‌انجامد و این فرصت زمانی بسیار کمی است که یک فرد بتواند با آن کارفرما مورد نظر، ارتباط برقرار کند.

مدارک لازم برای ویزای کاری در پرتغال:

  • ارائه دادن پیشنهادی کار از کارفرمای این کشور
  • ارائه دادن ویزا شینگن قبلی در صورت وجود
  • ارائه دادن رزرو بلیط پرواز به این کشور
  • تکمیل کردن فرم های سفارت
  • پرداخت هزینه های مربوطه
  • اثبات محل اقامت
  • ارائه قرارداد کاری
  • داشتن پاسپورت
  • داشتن عکس

Compare Listings