• the language switcher

Your search results

ویزای تحصیلی در انگلستان

 شرایط دریافت ویزای تحصیلی  در انگلستان:

 

ویزای تحصیلی انگلستان به نام tier 4 visa student شناخته شده است  که  به دو گروه تقسیم می شود. برای افراد بین  ۴ تا ۱۷ سال که قصد تحصیل در انگلستان را دارند ویزای Child Tire 4  و برای افراد بالای ۱۷سال  ویزای General Tier4  صادر می شود .

برای درخواست ویزای تحصیلی متقاضیان می توانند از سه ماه قبل از شروع دوره تحصیلشان درانگلستان، درخواست بدهند. 

قبل از درخواست ویزا هر شخص باید تمکن مالی برای پوشش دادن تمام هزینه های تحصیلی و یک سال زندگی خود را نشان دهد. این مبلغ می‌تواند به حساب شخصی خود شخص یا والدین آن شخص  به مدت ۲۸ روز به صورت متوالی نشان داده شود.  این مدت باید، ۳۱ روز قبل از درخواست متقاضی باشد. این مبلغ بنا به شرایط هر متقاضی  در  در مقطع رشته تحصیلی دانشگاه یا مدرسه متفاوت است. هزینه های زندگی  برای هر شخص متفاوت است و این به شهری که برای سکونت انتخاب می کنند بستگی دارد. برای مثال اگر   تحصیل کننده در شهر لندن زندگی کند باید ماهیانه ۱۳۰۰ پوند  و در شهرهای دیگر۱۰۰۰ پوند در نظر گرفته شود،  و باید هزینه ۹ماه زندگی، در حساب بانکی شخص، قبل از گرفتن ویزا نشان داده شود.  و همین طور هر شخص باید هزینه تحصیل خود را در حساب خود نشان دهد برای مثال اگر کسی بخواهد در شهر منچستر پذیرش بگیرد باید هزینه ۱۲ هزار پوند تحصیل خود و ۹۰۰۰ هزار پوند  هزینه های ۹ ماه زندگی ( ۱۰۰۰  پوند در ماه) را در حساب  بانکی داشته باشد و آن را هنگام اقدام کردن به ویزا ارائه دهد.

 اگر شخص درخواست کننده هزینه تحصیل خود یا قسمتی از آن را پرداخت کند، این مبلغ از هزینه تحصیل وی، که باید برای گرفتن ویزا در حساب بانکی آن شخص نشان داده شود کم می شود.  و همینطور اگر آن شخص پرداخت محل اقامت خود را انجام دهد، برای مثال  مبلغ حداکثر ۱۲۶۵ پوند به خوابگاه های دانشجویی واریز کند، باعث می شود از کل هزینه های زندگی  آن شخص در ۹ ماه که باید در حسابش نشان داده شود، کم شود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا برای تحصیل  مقطع دبستان در انگلستان:

 

دانشجویان جهت درخواست برای این نوع از ویزا باید کمتر از 17 سال داشته باشند. در ادامه مدارک اصلی را ذکر می نماییم:

1_ ارائه نامه پذیرش از مدرسه مورد نظر

2_ ارائه مدارک تحصیلی سال های قبل

3_ ارائه ریز نمرات سال های گذشته

4_ ارائه تمکن مالی 

5_ ارائه مدارک شناسایی شخص متقاضی

اگر شخص درخواست کننده  برای ویزای Child Tier 4  اقدام کند، می‌تواند از حساب بانکی به نام والدین خود استفاده کند اما اگر شخص درخواست کننده برای ویزای Tier 4 General  اقدام کند باید برای نشان دادن تمکن مالی از حساب بانکی به نام خود استفاده کند و در صورت استفاده از  حساب بانکی به نام والدین خود باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهد: 

 • شناسنامه و مدارک هویتی
 • گواهی فرزندخواندگی
 • یک سند دادگاهی که در آن نام سرپرستان قید شده باشدنامه ای دال بر رضایت والدین (سرپرست) برای استفاده از این پول

برای افرادی که زیر ۱۲ سال هستند  والدین می توانند درخواست ویزای Parent of a Tier 4  بدهند. آنها باید موارد زیر را نشان دهند:

 • برخوردار بودن از  تمکن مالی  مناسب به مدت  28 روز
 • نشان بدهند که کار و زندگی اصلی شان در خارج از انگلستان است
 •  ثابت کنند که  کشور انگلستان را  پس از پایان یافتن مدت ویزا ترک می کنند
 •  ارائه مدارک شناسایی شخص متقاضی
 • فرزندان آن اشخاص باید زیر ۱۲ سال باشند  که مشغول تحصیل و یا شروع به تحصیل در یکی از مدارس انگلستان باشند و  ویزای child tier 4 در اختیار داشته باشند.

برای والدین ویزای Parent of a tier 4 (child) visa اولین بار به مدت ۶ تا ۱۲ ماه صادر می‌شود و این امکان وجود دارد که هر ۱۲ ماه آن را تمدید کنند تا وقتی که فرزند خود به  سن۱۲ سال  تمام برسد.

ویزای همراه برای دانش آموزان بالای ۱۲ سال:

کالج ها و مدارس برای تحصیل کنندگان در مقطع دبیرستان  شرایطی را فراهم می کنند که والدین بتوانند برای ملاقات فرزندانشان به انگلستان وارد شوند، این در صورتی است که دانش آموز داخل کشور باشند و محل سکونت آنان  مشخص شده باشد که بتوانند برای والدین خود، دعوتنامه ارسال کنند و سپس والدین می توانند ویزای STUDENT VISITOR VISA دریافت میکنند و برای ملاقات فرزندانشان به انگلستان وارد شوند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ  ویزای تحصیلی در انگلستان:

 

متقاضیان  بین المللی علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های انگلستان،  علاوه بر گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه ها، نیاز به اخذ ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور را دارا می باشند. این نوع ویزا به نام  TIER4  شناخته شده است. مدارک مورد نیاز برای ویزا در زیر ذکر شده است:

ارائه دادن فرم تکمیل درخواست ویزای تحصیلی در انگلستان:

 • چند قطعه عکس
 • داشتن پاسپورت معتبر
 • ارائه دادن تمکن مالی
 • دارا بودن نامه پذیرش از یکی از دانشگاههای انگلستان
 • ارائه یک آدرس دقیق برای محل سکونت
 • ارائه فیش رسید هزینه پرداختی برای ویزا
 • ارائه مدرک زبان برای هر مقطع

Compare Listings