• the language switcher

Your search results

چرا مهاجرت به قبرس

زندگی در قبرس شمالی:

 

قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است. قبرس شمالی امن ترین کشور کوچک جهان است و در دنیا به عنوان پنجمین کشور امن دنیا محسوب میشود. زبان اصلی قبرس شمالی ترکی قبرسی که یکی از لهجه های زبان ترکی استانبولی است و اکثر مردم تسلط به زبان انگلیسی دارند به طوری که بیش از 80% مردم محلی کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستند. در ضمن جزیره قبرس تا حدود 75 – 65 سال پیش مستعمره بریتانیا بوده و بیشتر قوانین کشور از جمله سیستم رانندگی فرمان راست در قبرس مانند انگلیس اجرا می شود. نیکوزیا پایتخت این کشور است که در قسمت وسط جزیره قرار دارد و بزرگترین شهر به شمار می آید. واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه است. آب و هوای مطبوع و معتدلی قبرس این باعث شده که بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر از جمله روسیه، اوکراین و انگلستان به این کشور برای زندگی مهاجرت کنند. 320 روز در سال آفتابی است که باعث میشود شهروندان به ورزش های آبی از جمله شنا، موج سواری، غواصی و همینطور برنامه هایی از قبیل پیک نیک کردن، پیاده روی، دوچرخه سواری و غیره بپردازند.

هزینه زندگی در قبرس شمالی:

 

هزینه خرید ملک و زمین و خودرو و تجهیزات الکترونیکی در قبرس شمالی به پوند انگلستان میباشد ولی هزینه خورد و خوراک، سوپرمارکت و غیره به لیر ترکیه میباشد. هزینه زندگی در قبرس برای یک خانواده ۲ نفره تقریبا ماهانه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر ترکیه میباشد، که این هزینه شامل خورد و خوراک،  بنزین ، اینترنت، سیم کارت موبایل، آب، برق، گاز و تفریح و گردش میباشد. در حال حاضر پایه حقوق یک فرد در قبرس شمالی ۴۵۰۰ در ماه  میباشد.

هزینه اجاره خانه:

 

هزینه اجاره خانه به طور معمول در قبرس شمالی برای واحد استودیو، بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ پوند در ماه و برای واحد یک خوابه، ۱۸۰ تا ۲۵۰ پوند در ماه و برای واحد دو خوابه، بین ۲۳۰ تا ۳۰۰ پوند میباشد. معمولا اجاره خانه در قبرس کل مبلغ به مدت یک سال  در حین قرارداد پرداخت میگردد.

شرایط کار در قبرس شمالی:

 

طبق آخرین آمار نرخ بیکاری، قبل از شرایط  پاندمی بسیار پایین می باشد. با توجه به افزایش روز افزون نرخ سرمایه گذاری خارجی در جزیره قبرس و حمایت دولت از کارآفرینان و استارت آپ ها و همچنین نرخ بسیار پایین مالیات ها نسبت به کشورهای اروپایی، منطقه نگرانی در مورد پیدا کردن کار هر روز کمتر می شود.

فرهنگ مردم قبرس شمالی:

 

 کشور قبرس شمالی  مردمانی بسیار خونگرم و صمیمی دارد و فرهنگی شبیه به ایرانی ها دارند، که این باعث می شود، شما هیچ وقت احساس غربت در این کشور را نداشته باشید.  و همینطور قبرسی ها مردمانی بسیار مهمان نواز هستند.  قبرسی ها هم مانند ایرانی ها در پذیرایی های خود انواع غذا، میوه و نوشیدنی را به مهمانان خود سرو میکنند. قبرسی ها بیشتر از ملیت های کشورهای دیگر، به مردم سالمند و بزرگان خود احترام زیادی قائل میشوند. بیشتر مردم قبرس زندگی های ساده و صمیمی دارند، در واقع آنها زیاد به فکر تزئینات خانه و یا خریدهای بیشمار نیستند. مردمان این کشور طرز فکر بسیار بالایی  دارند و از سطح فرهنگ غنی برخوردار می باشند. در سطح شهر به هیچ عنوان قشر فقیر و بی خانمان دیده نمی شود. قبرسی ها همانند ایرانی ها و ترک ها رسم خواستگاری، قبل از مراسم ازدواج دارند، و در آن برای خواستگار خود قهوه سرو میکنند که  در  قهوه  عروس به مقداری که دوست دارد نمک می ریزد و آن را برای داماد سرو میکند و داماد . داماد باید آن قهوه را بدون هیچ اعتراضی با رضایت تمام بنوشد.

فرهنگ مردم قبرس شمالی

اطلاعات بیشتر برای زندگی در قبرس شمالی:

 

کشور قبرس شمالی یکی از پر مخاطب ترین کشور ها برای جذب مهاجران از سراسر جهان به خود می باشد.  زندگی کردن در محیطی امن و آرام و آب و هوای  معتدل و مرطوب از ویژگی‌های بارز این کشور به شمار می رود، که باعث می شود هر ساله  مردم زیادی از کشورهای مختلف از جمله ایران و کشورهای سردسیر مثل روسیه، اوکراین، نروژ و غیره به این کشور مهاجرت کنند. 

یکی از راه های آسان مهاجرت به این کشور خرید ملک می باشد.  لازم به ذکر است که بدانید با خریدن ملک نه تنها می‌توانید اقامت این کشور را بگیرید، بلکه می‌توانید سرمایه خود را درامن ترین کشور جهان سرمایه گذاری کنید.  و همینطور اگر شما دارای فرزند می باشید، می توانید از طریق مهاجرت به قبرس برای فرزندان خود آینده‌ای بهتر بسازید. لازم به ذکر است که بدانید فرزندان شما هر دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی را در مدارس یاد خواهند گرفت.

شما می توانید  بنابر شرایط خود،  سرمایه خود را در یک واحد آپارتمانی یا یک واحد ویلایی خریداری کنید. در قبرس شمالی بسیاری از خانه های ویلایی در شهرکهای نزدیک به دریا وجود دارد. در این شهرک ها تمام امکانات لازم برای افرادی که در آنجا زندگی می‌کنند وجود دارد، از جمله مجموعه باشگاه ورزشی، استخرها، سالن زیبایی، آرایشگاه مردانه، داروخانه، سوپرمارکت،  کافی شاپ و رستوران، مجموعه های آموزشی از قبیل موسیقی نقاشی رقص.

بهتر است بدانید این شهرک ها برای کسانی که فرزند دارند بهترین جای ممکن  برای زندگی می باشد، برای اینکه دسترسی راحت به تمامی این امکانات  برای فرزندانتان وجود دارد.  لازم به ذکر است، بیشتر شهرکها به دریا فاصله چندانی ندارند که این  حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پیاده روی است. 

برای زندگی کردن در این شهرک ها بهتر است ماشین داشته باشید، برای اینکه فاصله ان ها تا شهر حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با ماشین راه می باشد. 

Compare Listings