• the language switcher

Your search results

کاخ پنا

کاخ پنا

آغاز تاریخ کاخ پنا از قرون وسطی و زمانی که کلیسا به بانو پنا اهدا شد میباشد.این کاخ بر روی تپه‌های شهر سینترا ساخته شد.
ساخت کاخ پس از جشن مریم مقدس با توجه به سنت‌ها آغاز شد.
در سال ۱۴۹۳ شاه جان دوم به همراه ملکه لئونور جهت ادا کردن دین خود، دستور به ساخت صومعه و زیارتگاهی را در این منطقه دادند. جانشین وی نیز شاه مانوئل اول به دلیل علاقه زیاد به این منطقه و صومعه، دستور به ساخت و بازسازی آن داد وسپس آن را به سنت جروم اهدا کرد.
قرن‌ها پنا ساختمانی کوچک، ساکت و دور افتاده بوده است که برای مدیتیشن از ان استفاده میشده است و هجده هزار راهبه در آن جا ساکن بوده اند.
در قرن ۱۸ پنا توسط رعد و برق آسیب شدیدی دید و پس از مدت کمی نیز زلزله‌ی شدیدی اتفاق افتاد که باعث خرابی های سنگینی در آن ساختمان شد اما در این بین کلیسای کوچک پنا با کم‌ترین آسیب ممکن از نابودی جان سالم به در برد.

بازگشت به دوران اوج:
سال‌ها گذشت و باقی مانده ی پنا به همان صورت و بدون هیچ بازسازی باقی ماند ولی همان باقی مانده ها، شاهزاده جوانی به اسم فردیناند را تحت تأثیرقرار داد.
شاه فردیناند دوم در سال ۱۸۳۸برای به دست آوردن صومعه، تمام زمین‌های اطرف صومعه را خریداری کرده و پس از آن ترتیبی داد که برای استفاده ی خانواده دربار از آنجا به عنوان خانه تابستانی، از بقایای صومعه کاخی بسازند.

ساخت و ساز کاخ پنا:
ساخت و ساز کاخ پنای پرتغال از سال‌ ۱۸۴۲ تا ۱۸۵۴ طول کشید. در واقع ساخت کاخ در سال ۱۸۴۷ به پایان رسیده بود اما به دلیل دخالت شاه و ملکه جهت تزئین و نوع دکوراسیون داخلی، ساخت این بنا تا چند سال بعد نیز ادامه پیدا کرد.
پادشاهی پرتغال در سال ۱۹۱۰ برای فرار از انقلاب، به برزیل فرار کرد. و از آن زمان تا الان، فضای داخلی و اتاق‌های عمارت به همان گونه که بوده‌اند، میباشند.
در حال حاضر رئیس دولت جمهوری پرتغال و دیگر مقامات دولتی ازکاخ موزه ملّی پنا استفاده میکنند.

طراحی:
کاخ پنا پرتغال توسط مهندس معدن و معمار مبتدی، بارون ویلهلم لودویگ فون اشوگه ساخته شده است. فضای داخلی پنا با گچ‌کاری‌های با ابهت و چشمگیر، ستون‌هایی با چندین طرح، سقفی قوسی به سبک شمال افریقا و طرح‌های بسیاری از کلیسا و صومعه اصلی طراحی شده است که بسیار زیبا و چشم نواز میباشد. نمای خارجی کاخ با کنده‌کاری تمثیلی به داستان‌های تورات و نماد‌های مذهبی اشاره دارد.
بخش های کاخ پنا پرتغال

ساختمان کاخ و بخش های داخلی:
بخش‌های داخلی کاخ شامل: اتاق ناهارخوری، تراس ملکه، برج ساعت و یک صومعه و کلیسا کوچک می‌‌شود.
برای داشتن بهترین دید و کامل ترین اشراف به منظره‌ی اطراف کاخ کافیه که به بالکن ملکه رفته و از دیدن شکوه و زیبایی مناظر اطراف لذت ببرید.

باغ:
بعد از گشتن درون مجموعه کاخ پنا پرتغال، قطعا از دیدن باغ سرسبز و فوق العاده پنا لذت خواهید برد. پارک ۲۰۰ هکتاری، ترکیب متنوعی از مجموعه‌های بی نظیر گیاهی در اروپاست و فضایی دلچسب و چشم نواز را برای گذراندن ساعاتی فراهم می‌کند.

Compare Listings