• the language switcher

Your search results

الهجرة إلى قبرص عن طريق الاستثمار

خرید ملک و زمین در  قبرس شمالی:

در مورد خرید ملک شما میتوانید املاک قبرس شمالی را به صورت نقد و اقساط خریداری نمایید و طبق آن برای خود و خانواده خود اقامت دریافت کنید. این اقامت به صورت سالیانه میباشد و هر ساله در صورتی که ملک شما هنوز به نام شما باشد اقامت تمدید میشود. در مورد املاک قبرس شمالی سند ها به صورت عرصه و اعیان میباشد و شما از زمین آپارتمان هم سهم می برید به همین دلیل اقامت شما دائم میباشد و فقط در صورتی که شما ملک خود را بفروشید اقامت تمدید نمی گردد.

همچنین اگر ۵ سال به طور مداوم اقامت شما تمدید گردد و شما در قبرس شمالی شاغل باشین و بیمه براتون رد بشه و مالیات پرداخت کنید، بعد از ۵ سال می توانید درخواست کارت اقامت دائم بنمایید که بعد از آن حتی در صورت فروش ملک خود باز هم اقامت شما پابرجا میماند.

در مورد هزینه های خرید ملک به این صورت است که مالیات ملک فقط یکبار و آن هم در هنگام سند زدن از شما دریافت می گردد و مبلغ آن بین ۳ تا ۵ درصد ارزش ملک میباشد.

نحوه خرید ملک در قبرس شمالی به طور معمول به این صورت است که شما ۳۰٪ ارزش ملک را نقدا پرداخت مینمایید و ۷۰٪ بقیه را طی اقساط بلند مدت به دو صورت بدون بهره و یا با بهره بسیار پایین پرداخت میکنید.

پایین ترین مبلغ برای سرمایه گذاری به صورت ملک و گرفتن اقامت در قبرس شمالی، مبلغ ۱/۵ میلیارد تومان میباشد که ۳۰٪ آن معادل ۵۰۰ میلیون تومان نقدا و مابقی ۷۰٪ آن که معادل ۱ میلیارد تومان می باشد طی اقساط ۳ تا ۵ ساله بدون بهره و اقساط ۵ تا ۱۰ ساله با بهره سالانه ۶ تا ۸ درصد میباشد.

شما به محض پرداخت ۳۰٪ اولیه اقامت خود و خانواده خود را دریافت میکنید. همچنین برای والدین بالای ۶۳ سال خود نیز میتوانید اقامت بگیرین.

 در شیوه خرید زمین به این صورت میباشد که کل مبلغ زمین باید نقدا پرداخت گردد.

* خرید و فروش ملک و زمین در قبرس شمالی به پوند انگلیس است.

* اجاره ملک و مغازه در قبرس شمالی به پوند انگلیس میباشد و کا مبلغ اجاره یکسال به صورت یکجا در ابتدا پرداخت می گردد.

زندگی در قبرس شمالی

قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است.

زبان اصلی قبرس شمالی ترکی قبرسی که یکی از لهجه های زبان ترکی استانبولی است و اکثر مردم تسلط به زبان انگلیسی دارند به طوری که بیش از 80% مردم محلی کاملا به زبان انگلیسی مسلط هستند. در ضمن جزیره قبرس تا حدود 75 65 سال پیش مستعمره بریتانیا بوده و بیشتر قوانین کشور از جمله سیستم رانندگی فرمان راست در قبرس مانند انگلیس اجرا می شود

نیکوزیا پایتخت این کشور است که در قسمت وسط جزیره قرار دارد و بزرگترین شهر به شمار می آید

واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه است.

قبرس شمالی امن ترین کشور کوچک جهان است و در دنیا به عنوان پنجمین کشور امن دنیا محسوب میشود

آب و هوای مطبوع و معتدلی قبرس این باعث شده که بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر از جمله روسیه اکراین و انگلستان به این کشور برای زندگی مهاجرت کنند

320 روز در سال آفتابی است که باعث میشود شهروندان به ورزش های ابی از جمله شنا موج سواری غواصی و همینطور برنامه هایی از قبیل پیک نیک کردنو پیاده روی دوچرخه سواری و … بپردازند

هزینه زندگی در قبرس شمالی:

هزینه خرید ملک و زمین و خودرو و تجهیزات الکترونیکی در قبرس شمالی به پوند انگلستان میباشد ولی هزینه خورد و خوراک و سوپرمارکت و … به لیر ترکیه میباشد.

هزینه زندگی در قبرس برای یک خانواده ۲ نفره تقریبا ماهانه بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر ترکیه میباشد که این هزینه شامل خورد و خوراک،  بنزین ، اینترنت و سیم کارت موبایل، آب برق گاز و تفریح و گردش میباشد.

پایه حقوق یک فرد در قبرس شمالی ۴۵۰۰ در سال ۲۰۲۱ میباشد.

هزینه اجاره خانه:

هزینه اجاره خانه به طور معمول در قبرس شمالی برای واحد استودیو بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ پوند در ماه و برای واحد یک خوابه ۱۸۰ تا ۲۵۰ پوند در ماه و برای واحد دو خوابه بین ۲۳۰ تا ۳۰۰ پوند میباشد.

اجاره خانه در قبرس به صورت یکساله کل مبلغ ابتدای سال پرداخت میگردد.

شرایط کار در قبرس شمالی:

طبق آخرین آمار نرخ بیکار قبل از شرایط پاندمی 4.6 می باشد. با توجه به افزایش روز افزون نرخ سرمایه گذاری خارجی در جزیره قبرس و حمایت دولت از کارآفرینان و استارت آپ ها و همچنین نرخ بسیار پایین مالیات ها نسبت به کشورهای اروپایی منطقه نگرانی در مورد پیدا کردن کار هر روز کمتر می شود

مزایای اقامت قبرس شمالی:

  • هزینه تحصیل رایگان برای فرزندان تا مقطع ۱۲ ام
  • هزینه بهداشت و درمان در بیمارستان های دولتی کاملا رایگان(به غیر از دندانپزشکی و‌چشم پزشکی)
  • اجازه کار و زندگی در هر جای کشور قبرس شمالی
  • بهره مندی از اقتصادی رو‌به رشد
  • شرایط آب و‌هوایی مناسب مدیترانه ای
  • اخذ ویزا های کشور های اروپایی – کانادا و آمریکا بدون ریجکت

Compare Listings