• the language switcher

Your search results

الهجرة إلى قبرص عن طريق التعليم

تحصیل در قبرس

در طی سال های اخیر کشور قبرس یکی از پرمخاطب ترین کشور برای مهاجرت شناخته شده است. تحصیل در این کشور یکی از بهترین مقصد برای دانشجویان به شمار می آید. گرفتن پذیرش  از دانشگاه های این کشور برای ایرانیان بسیار ساده تر از کشورهای اروپایی است و نیازی به اقدام ویزا از سفارت ندارد. متقاضیان بدون داشتن مدرک زبان میتوانند برای گرفتن پذیرش از رشته مورد علاقه خود اقدام کنند و در صورت قبولی در آزمون زبان انگلیسی که در دانشگاه انجام می شود تحصیل خود را آغاز کند. در صورت قبول نشدن در آزمون زبان میتوانند بین یک تا دو ترم کلاس های زبان را بگذرانند و سپس وارد دانشگاه شوند.

هزینه ی تحصیل در دانشگاه های این کشور بسیار مناسب تر از کشور های دیگر اروپایی و آمریکایی است. و همینطور امکان گرفتن بورس تحصیلی 50% و 75%  در صورت داشتن شرایط مورد نیاز وجود دارد.

و هزینه های زندگی به لیر ترکیه می باشد که این باعث میشود دانشجویان ایرانی کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند در مقایسه با زندگی کردن در کشورهای دیگر.

این امکان وجود دارد که دانشجویان پس از گذراندن چند ترم از تحصیلشان در دانشگاه های قبرس برای  ادامه تحصیل به دانشگاه های اروپایی یا آمریکایی منتقل شوند و تحصیلات خود را در ان کشورها به ثمر برسانند. این یک طرح مبادله دانشجویان از کشور قبرس به کشورهای دیگر است که بر اساس نوع رشته تحصیلی این تبادلات متغیر است. این باعث میشود که تحصیل در قبرس پلی باشد برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته تر جهان. 

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل کنید و به صورت رایگان از بهترین راه و روش موجود بهره مند شوید.

پذیرش دانشجویی:

در روش دانشجویی باید ریز نمرات مقطع قبلی به همراه اصل مدرک  ترجمه رسمی و پاسپورت خود برای ما فرستاده شود و پذیرش شما انجام میشود. فرد دانشجو‌ تا زمانی که تحصیل میکند میتواند اقامت خود و همراهان خود(همسر و فرزندان) را تمدید کند

تحصیل در مقطع کارشناسی:

دوره ی کارشناسی در دانشگاه های قبرس به مدت 4 سال است. متقاضیان میتوانند به زبان انگلیسی در یکی از رشته های مورد علاقه خود این دانشگاه شروع به تحصیل کنند. رشته هایی که در دانشگاه های این کشور ارائه میشود از قبیل: مدیریت بانکداری، علوم کامپیوتر، مطالعات آماری، طراحی انیمیشن و بازی های کامپیوتری، مدیریت بیمه، معماری، مهندسی پزشکی، مدیریت بازرگانی، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر (کلیه گرایش ها)، دندان پزشکی، اقتصاد، مهندسی برق، مهندسی مکاترونیک، دبیری زبان انگلیسی، مشاوره بالینی، مدیریت منابع انسانی، مهندسی صنایع، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، معماری داخلی، روابط بین المللی، تجارت بین المللی، مهندسی مدیریت، مدیریت سیستم های اطلاعاتی، ، تجارت، علوم کامپیوتر، ریاضیات، مهندسی مکانیک، مهندسی مکاترونیک، پزشکی، زیست شناسی و ژنتیک مولکولی، خبرنگاری و رسانه های جدید، پرستاری، تغذیه و رژیم های غذایی، داروسازی، فیزیوتراپی و توانبخشی، علوم سیاسی، روانشناسی، مدیریت، روابط عمومی و تبلیغات، مدیریت خدمات تفریحی، مهندسی نرم افزار، مدیریت گردشگری و مهمانداری، تفسیر و ترجمه، مطالعات فیلم و تلویزیون، هنرهای تصویری و ارتباط تصویری، مدیریت بازرگانی هستند.

مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش کارشناسی دانشگاه های قبرس شمالی

 • اسکن دیپلم و ریز نمرات دوره سه ساله (ترجمه انگلیسی و مهر دارالترجمه رسمی و دادگستری).
 • اسکن یک قطعه عکس 3*4 .
 • اسکن پاسپورت (صفحه اول).

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دوره ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2 سال است که برای گرفتن پذیرش از دانشگاه قبرس نیاز به داشتن مدرک رسمی زبان انگلیسی مثل آیلتس یا تافل نیست. متقاضیان پس از گرفتن پذیرش در آزمون ورودی تعیین سطح زبان که از طرف دانشگاه انجام میشود شرکت میکنند. متقاضیان میتوانند به زبان انگلیسی به ادامه تحصیل خود در این کشور ادامه دهند. رشته هایی که به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه میشود:

مدیریت بانکداری، معماری، مدیریت بازرگانی، سیستم های حقوقی، مهندسی کامپیوتر، فیلم و رسانه های دیجیتال، مهندسی مدیریت بازرگانی، اقتصاد، مدیریت مهندسی، دبیری زبان انگلیسی ، مدیریت هتلداری، مدیریت منابع انسانی، مهندسی صنایع، مهندسی سیستم های اطلاعاتی، فناوری اطلاعات، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش، معماری داخلی، تجارت بین المللی، روابط بین المللی، مدیریت کسب و کار، بیوتکنولوژی پزشکی، مدیریت حمل و نقل، مدیریت گردشگری، طراحی شهری، هنرهای تجسمی و ارتباط تصویری

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد دانشگاه های قبرس شمالی:

 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی (فقط ترجمه انگلیسی و یا ترکی استانبولی)
 • ترجمه ریز نمرات مقطع کارشناسی
 • مدرک دیپلم و ریزنمرات
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • اسکن مدرک زبان در صورت وجود (تافل و یا آیلتس معتبر)
 • فرستادن رزومه کامل و سوابق کاری و پروژه ها در صورت وجود
 • اسکن برگه معرفی استاد (در صورت وجود)

تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در این کشور به مدت 4 تا 5 سال به طول میکشد و دانشجویان میتوانند به راحتی و بدون ارمون ورودی در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنند و حتی برای گرفتن پذیرش نیازی به ارائه مدرک زبان معتبر همچون آیلتس و  تافل نیست  رشته هایی که به زبان انگلیسی در این دانشگاه تدریس می شوند :

علوم کامپیوتر، معماری، شیمی، مهندسی عمران، مدیریت بازرگانی، ارتباطات و علوم رسانه، مهندسی کامپیوتر، اقتصاد، ریاضیات، علوم آموزشی، مهندسی برق، دبیری زبان انگلیسی، مهندسی صنایع، مهندسی مکانیک، فیزیک، مدیریت گردشگری، روابط بین المللی، فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش و پرورش

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش مقطع دکترا

 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد
 • ترجمه مدرک موقت و یا دانشنامه مقطع کارشناسی
 • ترجمه ریزنمرات مقطع کارشناسی
 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • یک رزومه از سوابق فردی، تحصیلی و کاری

بیمه و خدمات درمانی برای دانشجویان در قبرس

دانشجویان در کشور قبرس از خدمات رایگان درمانی بهره مند میشوند.  به عبارت دیگر اقدامات درمانی و پزشکی در بیمارستان های دولتی به صورت رایگان انجام می شود برای مثال چکاپ کردن به صورت مداوم استفاده کردن ار امکانات اورژانس و عمل جراحی های مورد نیاز. اما خدمات زیبایی(جراحی پلاستیک) دندان پزشکی و بارداری شامل این بیمه نمیباشند.

چرا برای تحصیل قبرس را انتخاب کنیم؟

 1. کیفیت و رفاه بالا زندگی
 2. آب و هوای معتدل و ایده آل
 3. نزدیک بودن به ایران
 4. نداشتن ویزا
 5. زبان ترکی وانگلیسی
 6. درخواست انتقال از  دانشگاه قبرس به دانشگاه های کشورهای دیگر معمولا بعد از 2 در مقطع کارشناسی
 7. ارز رسمی کشور قبرس شمالی لیر ترکیه است
 8. ارائه شدن اکثر رشته های تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی
 9. نیاز نداشتن به مدرک زبان معتبر و رسمی برای ورود به دانشگاه و تحصیل
 10. پذیرش اسان بدون گذراندن آزمون ورودی

تحصیل دانش آموزی  در مدرسه

کشور قبرس یکی از کشورهایی است که سالانه دانش آموزان زیادی برای تحصیل در دبیرستان هایش به این کشور مهاجرت میکنند. کشور قبرس دارای دبیرستان های بین المللی در سطح عالی میباشد که تحصیل در این دبیرستان ها می تواند آینده تحصیلی و شغلی نوجوانان را فراهم سازد. یکی از بهترین دبیرستان های قبرس شمالی که معمولا مورد انتخاب خانواده های دانش آموزان از سر تا سر دنیا قرار میگیرد. دبیرستان بین المللی دوگا میباشد. نام بین المللی این دبیرسستان عبارتند از DOGA KOLEJ، این مجتمع آموزشی که شامل مقاطع تحصیلی از ابتدایی تا دبیرستان میباشد، در داخل محوطه دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس قرار گرفته است

در شیوه دانش آموزی، باید دانش آموز ریز نمرات و مدارک ۳ سال تحصیلی قبل خود را ترجمه نموده و برای ایشان در مدارس اینترنشنال و غیر انتفاعی قبرس شمالی پذیرش گرفته شود و سپس والدین دانش آموز به عنوان همراه اقامت دریافت می کنند و این اقامت تا زمانیکه دانش آموز تحصیل می کند تمدید میشود.

Compare Listings